bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

I Limanowskie Dyktando w Limanowskim Domu Kultury


Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkich śmiałków do zmagań z ortografią języka polskiego. Organizatorzy zapowiadają, że na limanowskich mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Na dzień 18 listopada 2015 roku zaplanowano finał konkursu pn. „I Limanowskie Dyktando”, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną i znajomość reguł języka polskiego zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Szczegółowy regulamin można znaleźć na naszych stronach internetowych – informują organizatorzy. Podstawowa zasada konkursu jest jedna – prace konkursowe są kodowane a organizatorzy ani jurorzy nie zdradzą kto ile błędów popełnił. Natomiast zamierzają ujawnić, kto ich popełnił najmniej i za to chcą sowicie wynagrodzić.

Autorem i przewodniczącym jury I Limanowskiego Dyktanda będzie Pan dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W 1990 roku zdobył on tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando”
w Katowicach. Doświadczenie, jako autor tekstów dyktand i juror, też posiada imponujące.

W załączniku regulamin oraz karta zgłoszeń.

 

Na zgłoszenia udziału w I Limanowskim Dyktandzie czeka Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej ul. M. B. Bolesnej 13, adres e-mail: biblioteka@mbp.limanowa.pl do dnia 20 października 2015 roku

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy