bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

I Limanowskie Dyktando – zgłoszenia do 20 października !


Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkich śmiałków do zmagań z ortografią języka polskiego.

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta Limanowa i powiatu limanowskiego, jak też dorośli mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz zaproszeni goście. Dyktando przeprowadzone zostanie 18 listopada b.r. o godzinie 11.00 w Limanowskim Domu Kultury. Regulamin konkursowy oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze stron internetowych organizatorów Dyktanda (www.mbp.limanowa.pl , www.ldk.limanowa.pl).

Na limanowskich mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca w grupie do lat 16 otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 1000 zł, zdobywcy II i II miejsca – odpowiednio nagrody o wartości 600 i 400 zł. W grupie starszej (powyżej 16 roku) wartość nagród to odpowiednio: 1500, 1100 oraz 900 zł. Wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną i znajomość reguł języka polskiego zapraszamy do udziału w Dyktandzie. – informują organizatorzy.

Termin zgłoszeń mija 20 października.

Autorem i przewodniczącym jury I Limanowskiego Dyktanda będzie dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jest on autorem wielu tekstów dyktand, pracował też wielokrotnie w tego typu imprezach w charakterze jurora. W 1990 roku zdobył tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” w Katowicach.
 
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy