bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

II Limanowska Wiosna Poetycka już w przyszłym tygodniu


31 maja o godzinie 11.00 w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się druga edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Jest to wspólna impreza Domu Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Jej patronami honorowymi są starosta limanowski Jan Puchała oraz burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

- Integralną częścią Wiosny Poetyckiej, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie podsumowanie tegorocznej edycji powiatowego konkursu poetyckiego imienia córki pisarza Władysława Orkana, Zosi Smreczyńskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkał się on z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 125 uczestników, którzy nadesłali ogółem 284 teksty poetyckie. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. dr hab. Bolesław Faron – badacz i znawca twórczości Władysława Orkana. Najlepsze z nich, nagrodzone i wyróżnione, trafiły do pokonkursowej antologii, które będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych podczas Wiosny Poetyckiej. Nie chcemy zdradzać detali związanych ze stroną artystyczną tegorocznej Wiosny Poetyckiej. Gwarantujemy natomiast, że będzie sporo znakomitej i różnorodnej muzyki oraz wysokojakościowej poezji – prezentowanych na żywo. Zapraszamy serdecznie w najbliższy wtorek do Limanowskiego Domu Kultury. – informują organizatorzy. Moderatorem imprezy będzie limanowska aktorka i wokalistka Marzenia Ciuła.

Dodatkowe i szczegółowe informacje odnośnie konkursu można uzyskać dzwoniąc pod telefon 18 33 72 140 wew. 109 oraz pisząc na adres e-mail: instruktor@mbp.limanowa.pl

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy