bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

II Limanowska Wiosna Poetycka za nami


31 maja w Limanowskim Domu Kultury odbyła się druga edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. To jeszcze młoda impreza na mapie wydarzeń kulturalnych miasta i powiatu limanowskiego, ale zainteresowanie jakie wzbudza jest odwrotnie proporcjonalne do jej wieku.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczna edycja odbywała się pod honorowymi patronatami burmistrza miasta Władysława Biedy oraz starosty powiatu limanowskiego Jana Puchały. Limanowska Wiosna Poetycka łączy ze sobą dwie przenikające się i świetnie dopełniające „muzy”: poezję oraz muzykę. Organizatorami imprezy są Limanowski Dom Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Formuła jaką zaproponowano w tym roku w dużym stopniu podobna była do tej z roku poprzedniego. Jej osią merytoryczną było podsumowanie oraz wręczenie nagród w cyklicznym powiatowym konkursie poetyckim imienia Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Część artystyczna to prezentacja najlepszych (nagrodzonych w każdej kategorii) utworów, wzbogaconych o oprawę muzyczną. W tym roku na zakończenie imprezy, jako dodatkową niespodziankę, zaproponowano koncert fortepianowo – wiolonczelowego duetu Surreal Players: Krystiana Jaworza oraz Magdaleny Pluta. Świetne posunięcie. Eteryczne tematy jazzowe czarowały, rozlewając się po wypełnionej uczestnikami sali LDK, równie skutecznie niczym prażący za oknem upał. Moderatorem imprezy była limanowska aktorka i wokalistka Marzenia Ciuła. Ze swej roli wywiązała się profesjonalnie i brawurowo. W dokładnie taki sam sposób swoje talenty sprzedały młode aktorki z działającej przy LDK grupy teatralnej „Co się stało?!”: Joanna Mrózek, Agnieszka Leśniak oraz Karolina Kulig. Na bazie sugestywnych podkładów fortepianowych w wykonaniu Krystiana Jaworza, zaprezentowały one zebranym na sali wszystkie nagrodzone w konkursie teksty poetyckie. Wcześniej jeszcze głos zabrali zaproszeni goście, reprezentujący patronów honorowych imprezy. Wiceburmistrz miasta Wacław Zoń, odnosząc się do swoich własnych doświadczeń i wspomnień poetyckich, pogratulował oraz podziękował jednocześnie wszystkim uczestnikom. Agata Zięba, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, odczytała okolicznościowy adres od starosty Jana Puchały. Przewodniczący jury konkursu, prof. dr hab. Bolesław Faron, fachowo i merytorycznie go podsumował. On, Agata Zięba, Wacław Zoń oraz drugi przedstawiciel jury konkursu Paweł Szeliga wręczali nagrody nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie. Każdy zainteresowany mógł sobie również odebrać bezpłatną pokonkursową antologię z najlepszymi tekstami.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło ogółem udział 125 autorów, który nadesłali w sumie 284 teksty. W obliczu takich statystyk Limanowska Wiosna Poetycka 2017 musi stać się faktem.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia :

https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/174/ii-limanowska-wiosna-poetycka

Poniżej nagrodzeni i wyróżnieni:

 

Kategoria – Dzieci i młodzież do lat 13

 

I Miejsce – Oliwia Lesiecka

II Miejsce – Zuzanna Kaptur

III Miejsce – Edyta Ślaga

 

Wyróżnienia:

Kinga Bokowy

Martyna Dolińska

Natalia Frys

Patrycja Gurgul

Zuzanna Leśniak

Aleksandra Matląg

Karolina Orzeł

Izabela Solarz”

 

Kategoria – Młodzież od lat 14

 

I Miejsce – Emilia Chlipała

II Miejsce – Justyna Bobek

III Miejsce – Antonina Zofia Czech

 

Wyróżnienia:

Szymon Ciuła

Oliwia Florek

Agata Jakubiak

Emilia Jaworska

Katarzyna Kowalczyk

 

Kategoria – Młodzież szkół średnich

 

I Miejsce – Rachela Antosz-Rekucka

II Miejsce – Mariola Michnowska

III Miejsce – Jakub Białoń

 

Wyróżnienia:

Katarzyna Jania

Marcelina Koncewicz

Katarzyna Leśniak

Patryk Lupa

Julia Niemiec

 

Kategoria – Dorośli

 

I Miejsce – Jakub Antosz-Rekucki

II Miejsce – Aleksandra Augustyn

III Miejsce – Maria Trzupek

 

Wyróżnienia:

Agnieszka Kosecka

Maria Teresa Pająk

Anna Podoba

Marian Wójtowicz

Mateusz Wroński

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy