bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

II Limanowskie Dyktando ogłoszone!


Do 7 listopada wszyscy chętni mieszkańcy z terenu powiatu limanowskiego mogą zgłosić swój udział w II Limanowskim Dyktandzie. Jego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. – W zeszłym roku nasze Dyktando spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Było nie tylko elementem edukacji w dziedzinie ortografii, ale też – z tego co zauważyliśmy wśród uczestników – wydarzeniem, które sprawiło im po prostu sporo frajdy. Liczymy że w tym roku będzie podobnie. Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody i nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić uczniów wszystkich rodzajów szkół oraz dorosłych mieszkańców naszego powiatu do udziału w Dyktandzie. – zachęcają organizatorzy.

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Przeprowadzone zostanie ono 16 listopada b.r. o godzinie 12.00 w Limanowskim Domu Kultury. Regulamin konkursowy oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze stron internetowych organizatorów Dyktanda (www.mbp.limanowa.pl, www.ldk.limanowa.pl). Termin zgłoszeń mija 7 listopada. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 25 listopada w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Autorem i przewodniczącym jury II Limanowskiego Dyktanda będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jest on autorem wielu tekstów dyktand, pracował też wielokrotnie w tego typu imprezach w charakterze jurora. W 1990 roku zdobył tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” w Katowicach.

Szczegółowe informacje i dodatkowe wyjaśnienia związane z Dyktandem można uzyskać pod numerem telefonu 18 3372140 oraz pisząc na adres e-mailowy biblioteka@mbp.limanowa.pl

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy