bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

II miejsce Orkiestry Dętej "Echo Podhala" w Laskowej


W dniu 9 czerwca br., odbył się w Laskowej XIX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, którego organizatorami byli: Urząd Gminy Laskowa, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.

W Przeglądzie wzięło udział 10 orkiestr dętych, w tym 9 z powiatu limanowskiego i 1 z powiatu tarnowskiego.
Konkurs przeprowadzony został w trzech grupach:
1) orkiestry OSP,
2) orkiestry parafialne,
3) orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.
Przegląd oceniała komisja konkursowa w składzie:
- Józef Bartusiak - muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Ochrony Pogranicza w Nowym Sączu, Zespołu Kameralnego Instrumentów Dętych Drewnianych Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu oraz Zespołu kameralnego „Sonatina”, założyciel i dyrygent Sądeckiego Big-Bandu;
- Waldemar Groń - doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura, absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej Krakowskiej Akademii Muzycznej; współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi, operowymi oraz dętymi; prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych prowadzonego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu;
- Leszek Łopalewski - wieloletni muzyk Filharmonii Lubelskiej, obecnie nauczyciel i kierownik sekcji instrumentów dętych w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.

W związku z tym faktem miło nam poinformować, że nasza Orkiestra Dęta „Echo Podhala” zajęła II miejsce w swojej kategorii i tym samym zakwalifikowała się do do udziału w finale 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbędzie się już w dniach 21-23 czerwca 2019 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

TUTAJ można zapoznać się ze szczegółowymi wynikami przeglądu oraz obejrzeć krótką galerię zdjęć.

/źródło: GOKSiT w Laskowej/

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy