bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Jahbestin” wystąpi podczas Dni Limanowej 2017


Organizatorzy Dni Limanowej 2017 zapraszają na występ zespołu JAHBESTIN, 30 lipca w niedzielę, na scenie przy LDK. Jahbestin zaprezentuje po raz pierwszy na żywo w Limanowej utwór LACHY!


Grupa powstała w 2000 roku z inicjatywy Tomasza "Webstera" Świdra i Marcina "Gustaffa" Konara. Skład uzupełnili Krzysztof "Kyjos" Chmielowski oraz Dj Wieży Trzaski ("Ras P." - Piotr Świder). Styl muzyczny grupy jest mieszanką rapu, reggae, ragga i funku. Pierwsze lata działalności to dziesiątki koncertów na nowosądeckiej scenie reggae - hip-hop. Do dziś występy na żywo stanowią najmocniejszą stronę kapeli (co podkreśla projekt „Dziki Band”), stąd szybko zyskała ona rzeszę zwolenników i stała się symbolem dobrej, przepełnionej pozytywną energią zabawy.


Webster i Ras P, czyli obecny skład Jahbestin, w czerwcu 2013 roku wydali pierwszą długogrającą płytę JAHBESTIN – „Dziki Wjazd”, której towarzyszyła jesienna trasa koncertowa.


Grupa może się pochwalić wspólnymi koncertami między innymi z: Kaliberem 44, GrubSonem, Natural Dread Killaz, Hemp Gru, Deadly Hunta, Rahimem (Paktofonika), Bas Tajpanem, Jabaman, Sokołem, Jamalem, Pezetem & Małolatem, Mariką, Borgorem i Gutkiem.


W maju tego roku Jahbestin wydali singiel promujący ich nową płytę. Utwór pt. „Lachy” łączy ze sobą muzykę hip hop & reggae z muzyką regionalną i zarówno tekstem jak i teledyskiem nawiązuje do naszego regionu ukazując piękno Beskidu Wyspowego i Limanowszczyzny. „Lachy” powstały we współpracy z zespołem Mol Band i Marcinem Knutelskim.

 


Podczas Dni Limanowej 2017 na pewno nie zabraknie utworu „Lachy” i wielu innych energetyzujących dźwięków, ale przede wszystkim nie zabraknie dobrej zabawy.


Zapraszamy 30 lipca o godz. 18:00 na plac przed Limanowskim Domem Kultury.


Informacje na temat Dni Limanowej 2017 na stronie: www.ldk.limanowa.pl oraz na www.fb.com/LimanowskiDomKultury

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy