bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Jak pasterz Józef Egipt uratował" - zapraszamy na ostatni już w te wakacje teatrzyk dla dzieci


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do wyruszenia w teatralną podróż śladami Lisa Witalisa, króla Maciusia, Pana Maluśkiewicza, Gajowego Chrobotka i pasterza Józefa. Na ostatni już spektakl zapraszamy 16 sierpnia o godz. 11:00!

 

Spektakl "Jak pasterz Józef Egipt uratował" jest to bajka o chłopcu, którego bracia z zazdrości o względy ojca wrzucili do studni żeby się go pozbyć. Niespodziewanie Józef zostaje uratowany i staje się ważną osobą w Egipcie (pomaga Faraonowi ocalić Egipt od głodu spowodowanego nadejściem ogromnej suszy).Po latach jego bracia, nie wiedząc, że to on, zwracają się do niego o pomoc. Józef oczywiście nie odmawia, nie mści się za wyrządzoną krzywdę, wybacza braciom i w końcu wyjawia kim jest. Wszystko kończy się szczęśliwie.

W bajce występuje ciekawy typ lalek: są to lalki planszowe. Dodatkowo w spektaklu pojawiają się też lalki typu muppet. W czasie bajki dzieci śpiewają piosenkę i w jej trakcie podróżują przez pustynię. Razem z głównym bohaterem próbują unikać różnych niebezpieczeństw. Stawiają rurociąg, którym doprowadzają wodę do Egiptu, a także zbierają zapasy żywności z pól. Pomagają też zagnać stado niesfornych owieczek do zagrody.

 

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/5701.

 

Wszystkie wakacyjne spektakle zaprezentuje śląska grupa O!Teatr. To jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Fakt, że wywodzą się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego wpłynął na wypracowanie ich własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają małego widza w wir scenicznych wydarzeń, przez co nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale razem z aktorami wpływa na losy bohaterów spektakli.

Tematyka przedstawień oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które aktorzy adaptują w treści dopasowane do wieku widza. Teatr poprzez zabawę przekazuje wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu.

Ważnym elementem ich przedstawień jest scenografia, która jest nie tylko tłem, ale i równoprawnym środkiem wyrazu. Korzystają z wielu technik i rozwiązań i nieustannie zaskakują. Aktorom partnerować będą lalki. Jak sami podkreślają "zawsze zdumiewa nas jaka żywa relacja powstaje, w czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu...reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka. Lubimy nasze lalki, lubimy je tworzyć i ożywiać. Obserwacja jak wielką sympatię zyskują wśród dzieci jest dla nas ogromną radością naszej pracy."

 

W trakcie tegorocznych wakacji mieliśmy okazję zobaczyć historię zarozumiałej Marysi, która zrozumiała, że warto być miłym i dobrym, sprytnego Lisa Witalisa, który dowiedział się, że oszukiwanie innych nie jest czymś wartościowym, Króla Maciusia, który musiał zmierzyć się z dorosłością, Pana Maluśkiewicza, który przeżył kolejne niezwykłe przygody oraz Gajowego Chrobotka, która nauczył złego Krempaka, że warto pomagać innym.

 

ZAPRASZAMY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy