bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„JAK WAM SIĘ PODOBA” - retransmisja spektaklu z Londynu 19 maja w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję londyńskiego spektaklu „JAK WAM SIĘ PODOBA”, która odbędzie się 19 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej LDK.


Wielka komedia Shakespeare’a o miłości powraca do National Theatre po raz pierwszy od 30 lat, z Rosalie Craig („London Road”, „Makbet” na Manchester International Festival) w roli Rozalindy. „Jak wam się podoba” jest może najbardziej romantyczną z komedii Szekspira, nazywane bywa komedią sielankową. Opowiada o miłości w różnych jej aspektach i konfiguracjach, ale przede wszystkim o dojrzewaniu do miłości. Konflikt między książętami, który zmusza wygnańców z miasta opanowanego przez tyrana do wyniesienia się do lasu, powodują, że wszystko wydaje się nierzeczywiste – zmianie ulegają stosunki międzyludzkie, wolność otwiera ludziom usta i serca. Bohaterowie mieszkają w Lesie Ardeńskim, na granicy Francji i Flandrii, który tu staje się idyllicznym miejscem, gdzie arystokraci mieszają się z pasterzami, a wszystkie problemy dobrze się kończą.Tyran książę Fryderyk odbiera tron bratu, który musi udać się na wygnanie do lasu. Rządy Fryderyka i jego bezwzględność zmuszają coraz to nowych arystokratów, którzy nie mogą się z tym pogodzić, do ucieczki z miasta. Również córka księcia Celia oraz Rozalinda, córka wygnanego władcy, która do tej pory mogła przebywać na dworze, nie mogąc znieść tyranii. Uciekają się do Lasu Ardeńskiego w przebraniach, co rozpoczyna serię zabawnych pomyłek i komplikacji.

Mimo, że Shakespeare był mocno krytykowany za tę komedię, za schlebianie gustom publiczności (co wyraża również tytuł „Jak wam się podoba”), to sztuka ta pozostaje jedną z najpopularniejszych i jest często wystawiana na scenach całego świata.PRZEDSTAWIENIE Z POLSKIMI NAPISAMI.Czas trwania ok. 180 minut.Bilety w cenie:
normalny – 30 zł
ulgowy – 25 zł
grupowy (od 4 osób) – 20 zł
są już do nabycia w kasie kina Klaps.Zapraszamy!

 Szczegółowy program całego cyklu retransmisji na plakacie i oficjalnej stronie LDK: www.ldk.limanowa.pl.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy