bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" od 10 stycznia na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia najnowszej produkcji Macieja Kuwulskiego o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów. Film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” od 10 stycznia na ekranie kina Klaps!

Twórcą „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” jest Maciej Kawulski, którego debiutancki obraz „Underdog” o zawodnikach MMA, przyciągnął na początku minionego roku ponad 900 tys. widzów do kin. Tym razem postanowił opowiedzieć o polskiej mafii, ze szczególnym uwzględnieniem lat 90., kiedy to rodzimi gangsterzy próbowali przejmować kontrolę nad życiem politycznym i gospodarczym w Polsce.

- To film o ludziach żyjących w czasach, w których wydawałoby się, że będąc okrutnym, bezwzględnym i silnym psychicznie, można było panować nawet nad całym krajem. W wielu krajach na świecie tak się właśnie stało – mafia była ponad władzą, ponad państwem. Jednak nasi gangsterzy w momencie, w którym mogliby być na szczycie, rozpoczęli wewnętrzną wojnę i w ten sposób pokonali własną strukturę – zapowiada Maciej Kawulski.

Centralną postacią filmu jest anonimowy Bohater.

Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody chłopak wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita.

Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Obu mafiosom udaje się stworzyć potężną organizację, która po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem.

Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

– To ballada gangsterska okraszona sporą ilością humoru, opowiadana z perspektywy człowieka, który na przełomie XX i XXI wieku zajmował się bandytką w Polsce. To pełna zwrotów akcji historia o dochodzeniu do władzy i wielkich pieniędzy w świecie, gdzie charakter i siła znaczą nie mniej niż lojalność i przyjaźń. Tworząc własną grupę przestępczą, można wiele zyskać i bardzo wiele stracić. – mówi odtwórca głównej roli, Marcin Kowalczyk.

W filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" główną rolę gra Marcin Kowalczyk ("Jesteś Bogiem", "Hardkor Disco"). Partnerują mu: Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, ukochanej Bohatera. Dla świetnie znanej ze sceny fonograficznej wokalistki jest to debiut na dużym ekranie. W pozostałych rolach: Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz tak uznane nazwiska świata filmu, jak Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy