bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Jubileusz 45-lecia "Limanowian"


Zespół Regionalny "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego, działający przy Limanowskim Domu Kultury  -  od 45 lat tańczy, śpiewa i gra. 11 października 2014 roku odbyły się uroczyste obchody 45. jubileuszu Limanowian.
 
Świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie mszą świętą w Bazylice Limanowskiej. Wzieli w niej udział obecni i byli członkowie zespołu, przyjaciele folkloru, delegacje władz, zespołów regionalnych i zaproszeni goście, którzy po mszy przeszli ze śpiewem na ustach z kościoła do Limanowskiego Domu Kultury, gdzie zostali przywitani tradycyjnie chlebem przez dyrektor LDK oraz Seniorów -  Starostów - jednych z pierwszych członków zespołu.
 
Uroczysty koncert na sali widowiskowej rozpoczął się hejnałem zagranym na trombitach. Limanowianie zaprosili na swój jubileusz Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej "KRAKUS", którego kilku tancerzy i śpiewaków wywodzi się ze składu limanowskiego zespołu. Program artystyczny był przeplatany wręczaniem odznaczeń i dyplomów dla osób związanych z zespołem, całość poprowadził były członek zespołu Limanowianie oraz jego wieloletni przyjaciel -  Pan Marian Wójtowicz.
 
Zostały wręczone odznaczenia ministerialne "Zasłużony dla kultury". Dyplomy uznania trafiły do członków zespołu od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Burmistrza Miasta Limanowa, Rady Miasta Limanowa oraz Dyrektora Limanowskiego Domu Kultury.
 
Limanowianie otrzymali również wspaniały i cenny prezent ufundowany przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę  - nowy kontrabas, który będzie służył kapeli i całemu zespołowi. Stary kontrabas miał przeszło 90 lat ...
 
Listy gratulacyjne i symboliczne upominki  posypały się na ręce kierownika zespołu - pana Jacka Smagi . Życzenia i gratulacje złożyli m.in.: Starosta i Zarząd Powiatu Limanowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Bronisław Dutka oraz Jacenty Musiał. 
Gratulowali również Kierownicy i delegacje zespołów: Gorców z Kamienicy, Kasinian - Zagórzan, Jurkowian, Spod Kicek, zespółu Zbyrcok, Laskowioków i Słopniczan, Kierownik Zespołu Krakus, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Jacenty Musiał, Bronisław Dutka i inni ...
 
 
Jeszcze raz gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów na scenach nie tylko regionalnych, ale również całego świata!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy