bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Jubileuszowe, 35. Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne podczas 41. Limanowskiej Słazy


Co roku, Festiwalowi Folklorystycznemu Limanowska Słaza towarzyszy Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne, które podczas tegorocznego festiwalu będzie obchodzić swój jubileusz 35-lecia. Organizatorem wydarzenia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Tegoroczne seminarium będzie trwać od 5 do 8 listopada, a jego tematem przewodnim będzie Folklor Górali Babiogórskich. Fachowcy folkloryści, choreografowie, kierownicy i dyrektorzy zespołów z całej Polski zjadą się do Limanowskiego Domu Kultury, by poszerzać swoją wiedzę, umiejętności wokalne, taneczne i sceniczne z zakresu omawianego regionu Polski.

Zajęcia poprowadzą: dr Bożena Lewandowska (etnomuzykolog), Małgorzata Kiereś (etnograf), Krystyna Kołacz (choreograf).

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie prezentacja filmu, przygotowanego specjalnie z okazji 35. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Folklorystycznego, która odbędzie się w sobotę 7 listopada o godz. 19:30 w sali widowiskowej LDK, po ostatnim koncercie konkursowym.

Przypominamy, że 41. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada w Limanowskim Domu Kultury.

Ze szczegółowym programem i kolejnością występów można zapoznać się TUTAJ.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej Słazy jest Limanowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian. Festiwal wspiera również Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.”

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy