bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Julia Seeholzer w Limanowskim Domu Kultury


W dniach 21 do 22 kwietnia, Limanowski Dom Kultury miał przyjemność gościć Julię Seeholzer – amerykańską kompozytor, która opowiedziała o swojej pracy i twórczości, a także wzięła aktywny udział w warsztatach pt: Interpretacja Muzyki Nowej, Kompozycja Symfoniczna i Kreatywność dla muzyków i koncercie Limanowskiej Orkiestry Kameralnej.


Spotkanie zorganizowane wspólnie przez Limanowski Dom Kultury i kierownika artystycznego Limanowskiej Orkiestry Kameralnej Sebastiana Szymańskiego, było owocem współpracy pomiędzy Julią Seeholzer a Limanowską Orkiestrą Kameralną, która w swoim repertuarze posiada m.in. utwory zaproszonej kompozytor.


Podczas spotkania autorskiego uczestnicy zgromadzeni w sali kameralnej LDK mogli poznać twórczość Julii Seeholzer i jej muzyczne pasje, a także uzyskać odpowiedzi na pytania, na które kompozytor chętnie odpowiadała.


Warsztaty pt: Interpretacja Muzyki Nowej, Kompozycja Symfoniczna i Kreatywność prowadzili dr Maria Szymańska z Akademii Ignatianum w Krakowie, która wygłosiła referat Kreatywność w kształtowaniu postawy kulturowej twórcy, mgr Sebastian Szymański z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - Aleatoryzm jako jeden z elementów współczesnej muzyki sakralnej oraz mgr Julia Seeholzer - Kreatywność i współpraca w procesie twórczym.


Wydarzenie zakończył koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, która zgromadzonej widowni zaprezentowała utwory m.in. Harolda Arlena, Wojciecha Kilara, Ennio Morricone oraz Sebastiana Szymańskiego. Podczas koncertu nie mogło również zabraknąć wykonania utworu „Notes on Crossing the Garden” autorstwa Julii Seeholzer.


Spotkanie z Julią Seeholzer było okazją do poznania i porozmawiania z niezwykle utalentowaną artystką, która z wielką radością przyjęła zaproszenie do Limanowej i jak zapowiedziała, ma nadzieję, że to nie była jej ostatnia wizyta w naszym mieście.


Partnerem wydarzenia była Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, której misją jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/212/spotkanie-z-kompozytorem---julia-seeholzer 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy