bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2015


Limanowski Dom Kultury ma przyjemność przedstawić jury tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. Podobnie jak w roku ubiegłym, przewodniczącą komisji artystycznej będzie redaktor Maria Szabłowska, a towarzyszyć jej będą redaktor Ryszard Sikora, redaktor Marek Lipiński oraz mecenas Czesław Szynalik.

 

Maria Szabłowska od 1970 roku jest związana z Polskim Radiem, a od końca lat 70. XX w. również z Telewizją Polską. Prowadziła wiele popularnych audycji muzycznych, tj. „Magazyn Muzyczny Rytm” oraz „Muzyka Nocą”, później zaś „Muzyczna Jedynka” i „Leniwa Niedziela”. Wspólnie z Jackiem Żakowskim prowadziła program „Kawa czy Herbata?” w TVP, a razem z Krzysztofem Szewczykiem przypominali widzom największe przeboje XX wieku w programie „Dozwolone od lat czterdziestu”, później przemianowanym na „Wideotekę Dorosłego Człowieka”.

 

W 2011 roku, za wybitne zasługi dla Polskiego Radia, została odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2005 otrzymała Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Pozostałymi członkami jury będą redaktorzy Ryszard Sikora oraz Marek Lipiński, związani z Programem 1 Polskiego Radia. Dodatkowo pan Ryszard Sikora pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu i jest Prezesem Małopolskiej Izby Turystyki.

 

Ostatnim z członków jury jest mecenas Czesław Szynalik pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” promującej nasz region.

 

Przesłuchania konkursowe odbędą się pierwszego dnia Festiwalu czyli 12 września, a artyści mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 24 lipca. Zachęcamy do udziału!

 

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń na stronie: http://www.ofpt.limanowa.pl/pl/7/wez-udzial.

 

Aktualności i wszelkie informacje związane z Festiwalem na oficjalnej stronie www.ofpt.limanowa.pl oraz na oficjalnym fanpage'u www.fb.com/OFPTlimanowa.

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej Limanowa 2015 już 12 i 13 września w Parku Miejskim w Limanowej. Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy