bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Już jutro początek DNI LIMANOWEJ 2017!


Już tylko kilka godzin dzieli nas od otwarcia tegorocznych Dni Limanowej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich: koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, catering, stoiska komercyjne, stoiska rękodzielnicze, gry, konkursy, zabawy i wiele innych czeka na limanowską publiczność, która w dniach 29-30 lipca odwiedzi plac przed Limanowskim Domem Kultury.
Oto program wydarzenia.
 
Pierwszy dzień tegorocznych Dni Limanowej upłynie pod znakiem folku. Wydarzenie rozpocznie się występem dwóch regionalnych zespołów dziecięcych, uczestniczących w 25. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Dzięki współpracy Limanowskiego Domu Kultury z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, Limanowa po raz kolejny może gościć dzieci z całego świata. 29 lipca o godz. 17:00, na scenie Dni Limanowej wystąpią Ballet Folklorico Infantil Coahuila z Saltillo w Meksyku oraz Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej.


O godz. 18:15 utalentowani mieszkańcy powiatu limanowskiego zawalczą o główne nagrody w VIII Limanowskim Talent Show. W eliminacjach, które miały miejsce 28 maja w Parku Miejskim podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka, wzięło udział 20 uczestników, spośród których 13 wystąpi przed limanowską publicznością podczas Dni Limanowej. Zwycięzców wybierze jury w składzie: Leszek Mordarski, Jacek Smaga i Sebastian Szymański.


Folkowy wieczór pod gwiazdami rozpocznie koncert pierwszej z gwiazd Dni Limanowej 2017 - Turnioków. Folkowo-rockowy zespół przyniesie ze sobą ogromną dawkę pozytywnej energii. Usłyszymy wiele dobrze nam znanych utworów z muzyki góralskiej, ale w nowych, ciekawych i dynamicznych aranżacjach. Tak jak nazwa Turnioki pochodzi od turni – ostrych, skalistych szczytów górskich, tak i ich muzyka pełna jest niespodzianek, dynamiki i energii.

 


Zanim na scenie pojawi się druga gwiazda wieczoru, wszystkich zgromadzonych na placu przed LDK, powitają Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz, radni miasta Limanowa, delegacje z sąsiednich gmin, powiatu oraz miast partnerskich, a także Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł-Smaga i dokonają oficjalnego otwarcia Dni Limanowej 2017.


A w chwilę po tym do wspólnej zabawy i tańca zaproszą wszystkich Baciary. Zespół zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. W sobotni wieczór na pewno usłyszymy takie przeboje grupy jak: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie”.

 


Na zakończenie pierwszego dnia Dni Limanowej 2017, nie może zabraknąć dyskoteki. Przy największych hitach muzyki biesiadnej i rozrywkowej będziemy bawić się do północy.


Drugi dzień, 30 lipca, rozpocznie się o godz. 16:00 teatrzykiem dla dzieci „Wilk i zając w mieście”. Krakowski Teatr Duet to teatr dwóch aktorów, stworzony by cieszyć, bawić i uczyć. W swoich bajkach przekazują wartości edukacyjne i wychowawcze, a wszystkie spektakle są interaktywne – aktorzy angażują małego widza- dzieci śpiewają piosenki, tańczą, wykonują proste sceniczne zadania. Jako Wilk i Zając będą propagować zdrowy styl życia, sport, zdrowe odżywianie oraz przedstawią kilka głównych zabytków Warszawy.


Część koncertowa rozpocznie się o godz. 17:00, występem Orkiestry Dętej „Echo Podhala”. Zespół działający przy Limanowskim Domu Kultury i od ponad 90 lat pełniący funkcję kulturalnego ambasadora Limanowej zaprezentuje swój najnowszy, rozrywkowy repertuar. A zaraz po muzykach orkiestry, na scenie pojawią się Webster i Ras P, czyli Jahbestin.

Kolejne minuty upłyną pod znakiem energetycznych dźwięków muzyki hip-hop i reggae, a punktem kulminacyjnym będzie na pewno wykonanie utworu „Lachy”, który muzycy po raz pierwszy zagrają na żywo w Limanowej. Jak zapowiadają Webster i Ras P, podczas ich koncertu będzie również nagrywany teledysk do ich kolejnego utworu, tym bardziej więc warto być wówczas pod sceną.

 


O godz. 19:15 na scenie Dni Limanowej 2017 pojawi się kolejna gwiazda, zespół „Sorry Boys” z charyzmatyczną wokalistką Belą Komoszyńską. Jak czytamy w jednym z artykułów: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe”. Z pewnością Sorry Boys szturmem weźmie także limanowską scenę, z której rozlegną się dźwięki największych przebojów zespołu jak „Wracam” czy „Miasto Chopina”.

 


Sorry Boys poprzedzą występ kolejnej gwiazdy, zespołu o ponad 25-letniej historii i obecności na polskiej scenie muzycznej. Varius Manx & Kasia Stankiewicz zaprezentują materiał z 27 lat swojej działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”, „Piątek” czy „Ameryka”. Ich koncert będzie gigantyczną dawką przebojów i dobrej energii!!

 


Pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka do północy przy dźwiękach największych hitów klubowej muzyki zakończą drugi dzień oraz całe Dni Limanowej 2017, a organizatorzy zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy w roku 2018.


Dni Limanowej to jednak nie tylko scena. Na terenie przed Limanowskim Domem Kultury nie zabraknie wesołego miasteczka, gastronomii czy stoisk komercyjnych i z regionalnymi produktami. Na parkingu przed Hotelem „Siwy Brzeg” będzie mieć miejsce Strefa Malucha, do której zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami, a dla starszych dzieci atrakcje zapewnią m.in. pracownicy GOPR. Podczas tegorocznych Dni Limanowej odbędzie się również Pierwszy Konkurs Krótkofalarski „O Puchar Burmistrza Miasta Limanowa” organizowany przez Radioklub Beskid działający przy LDK.


To wszystko i wiele więcej będzie czekać na każdego kto w dniach 29-30 lipca przybędzie na plac przed Limanowskim Domem Kultury.


Organizatorami Dni Limanowej 2017 są Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.


Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV28.


Sponsorami Dni Limanowej 2017 są: Gold Drop Sp. z o.o., MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, Emiter Sp. J., PPHU Uchacz Sp.J., SPAR


Szczegóły i program Dni Limanowej 2017 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy