bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kabaret Neo-Nówka na deskach LDK już 10 kwietnia


Występ Neo-Nówki odbędzie się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godz. 17:00. Artyści przedstawią limanowskiej publiczności nowy program pt. „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”.

     Bilety można już nabyć w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury oraz w Internecie, za pośrednictwem strony: www.biletynakabarety.pl


     Neo-Nówka to czołowy polski kabaret, założony przed czternastoma laty przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze kilka miesięcy działalności grupa funkcjonowała pod nazwą To-Niemy. Od 2009 roku z kabaretem współpracuje zespół Żarówki, stworzony na potrzeby realizacji telewizyjnej „Nasza Gmina”. Kabaret w swoich skeczach porusza głównie tematy społeczne i polityczne.

Roman Żurek – lider, autor tekstów i założyciel Neo-Nówki. Najbardziej charakterystycznymi jego rolami kabaretowymi są kreacje pani Janiny, słuchaczki Radia Maryja noszącej moherowy beret, Wandzi z charakterystyczna torebką zrobioną z paska przyczepionego do kwiecistej reklamówki, złomiarza Heńka oraz świętego Piotra i Lucyfera.

Radek Bielecki – w Neo-Nówce od stycznia 2008 roku. Jak się nie trudno domyślić najmłodszy stażem członek kabaretu. W środowisku jego zmiana barw klubowych nazywana była transferem roku,  ale kto jeszcze o tym pamięta. Radek pochodzi z Warmii, a konkretnie z Lidzbarka Warmińskiego. Tam się urodził i co roku wraca tam na Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (najstarszy festiwal kabaretowy w Polsce). Aktualnie jest napływowym mieszkańcem Wrocławia a raczej okolic. Na scenie nie da się go nie zauważyć. Jest troszeczkę większy od reszty Neo-Nówki i w dodatku z bródką.

Michał Gawliński – cały czas najmłodszy w grupie, ale jak mu się wydaje w końcu dogoni chłopaków. Ze względu na swoją wrodzoną nieśmiałość w kabarecie gra role głównie drugoplanowe, bo trzecioplanowe zarezerwowane są dla scenografii.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy