bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kiermasz rękodzieła i Kino z folklorem - wydarzenia towarzyszące 47. "Limanowskiej Słazie"


Limanowski Dom Kultury zaprasza na kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, który będzie miał miejsce przy okazji 47. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza", a także na Kino z folklorem, czyli pokazy filmów ukazujących piękno kultury naszego regionu i nie tylko.

 

Kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła jest nieodłącznym elementem "Limanowskiej Słazy". W trakcie 3 dni festiwalowych, na przybyłych do Limanowskiego Domu Kultury widzów, czekać będą stoiska ze strojami ludowymi, koralami, biżuterią, haftowanymi i szydełkowanymi pracami, ceramiką, rzeźbą, obrazami, itd.

Wszystkie stoiska będą znajdować się w holu Limanowskiego Domu Kultury.

 

W tym roku festiwalowi towarzyszyć będzie także Kino z folklorem czyli pokazy dwóch filmów opowiadających o kulturze naszego regionu oraz regionów sąsiadujących. Wszyscy chętni, którzy będą chcieli na chwilę oderwać oczy od scenicznych zmagań, będą mogli zajrzeć na salę kameralną, gdzie odbędą się prezentacje filmów.

W piątek, o godz. 17:30 na sali kameralnej LDK odbędzie się pokaz filmu "Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego” z 2017 roku, który powstał w ramach realizacji projektu pt.” Tańce, stroje i instrumenty pasterskie regionu lachowsko – orawskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Związku Euroregion "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

 

W sobotę natomiast, o godz. 17:00 zobaczymy film "Cztery pory roku u Lachów Szczyrzyckich" opowiadający o tradycjach i zwyczajach w regionie Lachów Szczyrzyckich. Film został sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

 

Wstęp wolny!

Informujemy, że ilość miejsc podczas seansów jest ograniczona.

 

47. Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza" uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury, a także jest współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

 

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

 

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

 

Festiwal wspierają: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, Związek Strzelecki "Strzelec" JS2402 "Limanowa" oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP SA Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, TV28, Limanowa.in.

 

Sponsorami festiwalu są: ZUP Emiter Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy, Gold Drop Sp. z o.o., Z.P.G. Kulinar,

 

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.

 

 

 

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy