bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kinga Król na „Jesiennym Festiwalu Teatralnym” w Nowym Sączu


Kinga Król – aktorka limanowskiego Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury - zaprezentowała się na scenie podczas „Jesiennego Festiwalu Teatralnego” w Nowym Sączu. 7 października wystąpiła w monodramie „Jasiek”.


„Jasiek” to świetnie napisany przez Andrzeja Maleszkę – znanego reżysera, scenarzystę i wielokrotnie nagradzanego dramaturga – tekst, przemycający wiele trafnych obserwacji na temat dylematów współczesnych kobiet. Po raz kolejny limanowscy aktorzy zostali zaproszeni do udziału w festiwalu przez jego Dyrektora Artystycznego – Janusza Michalika – długoletniego Kierownika Artystycznego limanowskiego Teatru „Co się stało?!”.

Jesienny Festiwal Teatralny to cykliczna, z bogatą, ponad dwudziestoletnią tradycją, impreza, która poprzez swoją powtarzalność już na dobre wrosła w życie kulturalne miasta Nowego Sącza.

Podstawowym założeniem ponad 2 tygodniowego przeglądu jest prezentacja na scenie szerokiego spektrum gatunków i form teatralnych, w wykonaniu prestiżowych polskich zawodowych teatrów, ze znakomitą obsadą aktorską. Jest jedynym projektem promującym sztukę teatralną o tak dużej skali i na tak wysokim poziomie artystycznym, realizowanym na Ziemi Sądeckiej i jednym z niewielu tego typu w Polsce.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z monodramu „Jasiek” w wykonaniu Kingi Król: http://jft.nowysacz.pl/dzien-3-fotorelacja-jasiek/


Więcej na temat wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Limanowski Dom Kultury na www.ldk.limanowa.pl

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy