bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Klasycznie i rodzinnie, czyli podsumowujemy wydarzenia minionego weekendu


Za nami dwa wydarzenia kulturalne, które zgromadziły wielbicieli muzyki klasycznej i zabawy na świeżym powietrzu. 5 lipca o godz. 19:00 odbył się koncert w ramach IV Małopolskiego Akademii Talentów. Natomiast 8 lipca, w limanowskim parku całe rodziny wzięły udział w pikniku „Witajcie wakacje!”.


Limanowski Dom Kultury gościł w obiegły czwartek po raz kolejny muzyków Małopolskiej Akademii Talentów. Podczas koncertu włączyliśmy się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie w sali widowiskowo-kinowej przy ul. Łososińskiej 23 wystąpił Messages Quartet w składzie: Małgorzata Wasiucionek, Oriana Masternak (skrzypce), Maria Dutka (altówka) oraz Beata Urbanek-Kalinowska (wiolonczela).

Zespół zaprezentował program z utworami wybitnych polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego czy Szymona Laksa, który w swoim III kwartecie smyczkowym zawarł polskie tematy ludowe.

Publiczność zgromadzona w sali przy ul. Łososińskiej 23 długo oklaskiwała artystki, które słowem wstępnym przed każdym utworem przybliżały historię nie tylko poszczególnych dzieł, ale również historię polskiej muzyki w ogóle.

Galeria zdjęć z koncertu na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/256/iv-malopolska-akademia-talentow---koncert


W niedzielę, 8 lipca, w limanowskim parku miał miejsce rodzinny piknik „Witajcie wakacje!”. Ze sceny amfiteatru popłynęły dźwięki najsłynniejszych dziecięcych piosenek. Koncert „Witajcie w Disneylandzie” w wykonaniu wokalistki Arlety Wołos, był nie tylko był ucztą dla ucha. Dzieci miały również okazję tańczyć, śpiewać wspólnie z artystką i brać udział we wspólnych zabawach z rodzicami.

O godz. 17:30, najmłodsi mogli poznać historię trzech świnek, które dzielnie broniły się przed złym wilkiem. Spektakl „Świnki 3” w wykonaniu Teatru Novego z Nowego Sącza, był nie tylko interesujący i zabawny, ale również podszyty morałem. Co najważniejsze jednak, przedstawienie było dobrą okazją do wspólnego przeżywania przygód świnek przez rodziców i ich pociechy.

W trakcie trwania wydarzenia nie brakowało atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców, animacji, zabaw i konkursów, w których najmłodszych mogli wspierać dorośli. Prawdziwa rodzinna atmosfera zapanowała w ubiegłą niedzielę w limanowskim parku.

Galeria zdjęć z wydarzenia na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/257/witajcie-wakacje---rodzinny-piknik-w-parku-miejskim


Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Limanowski Dom Kultury. Szczegółowe informacje na stronie: www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy