bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w Limanowskim Domu Kultury


17 stycznia, Limanowski Dom Kultury gościł kolędników, dzięki którym jeszcze raz mogliśmy powrócić myślami i nastrojem do świąt Bożego Narodzenia. Burmistrz Miasta Limanowa i Limanowski Dom Kultury, jako gospodarze, zaprosili wszystkich Limanowian do wspólnego kolędowania podczas tradycyjnego koncertu HEY KOLĘDA!, który rozpoczął się o godz. 17:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Koncert rozpoczął się od przywitania wszystkich przybyłych gości przez Mariana Wójtowicza, który krótko opowiedział o tradycji kolędowania w naszym regionie. Prawdziwość tych słów można było sprawdzić w kolejnych minutach, kiedy na scenie pojawił się Zespół Regionalny „Limanowianie” razem z niepokornym turoniem i gwiazdą betlejemską. Zespół wykonał pastorałki znane i śpiewane w regionie Limanowszczyzny i powitał wszystkich zebranych gości owsem i dobrym słowem.

 

W kolejnej części koncertu mogliśmy usłyszeć kapelę „Mol Band” ze Starej Wsi, grupę śpiewaczą „Cyrwone Korole” z Kamienicy, dziewczęta z grupy śpiewaczej „Limanowianie” oraz kapelę wraz z grupą śpiewaczą z Łososiny Górnej „Górne Łososinioki”. Wszyscy artyści wykonali najbardziej znane pastorałki, kolędy i świąteczne przyśpiewki, a wtórowała im publiczność, która brawami i śpiewem przyłączała się do wspólnego kolędowania.

 

Koncert zakończył wspólny występ wszystkich zaproszonych artystów, którzy również po zejściu ze sceny, w korytarzu Limanowskiego Domu Kultury, żegnali publiczność śpiewem, tańcem i muzyką.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim artystom, Marianowi Wójtowiczowi oraz wszystkim przybyłym gościom za wspólną zabawę i wspólne kontynuowanie pięknej tradycji kolędniczej.


Galeria zdjęć z koncertu na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/156/koncert-koled-i-pastoralek-hej-koleda

Do zobaczenia za rok!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy