bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert Jana Kondraka - LIMANOWA DLA UKRAINY


W ramach akcji „Limanowa dla Ukrainy” zapraszamy na koncert charytatywny Jana Kondraka.
Termin: 19.05.2023 r., godz. 18:00
Miejsce: Sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury
Organizator: Limanowa dla Ukrainy
Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem, kompozytorem i wykonawcą. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Jego kompozycje mają w swoim repertuarze: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski i Piotr Cugowski. Od ponad 20 lat jest związany z wyjątkową piwnicą artystyczną, która działa pod nazwą - Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z tą grupą oraz osiem solowych dokonań. Jest nazywany „księciem piosenki literackiej w Lublinie”. Z dużą kulturą muzyczną interpretuje klasykę piosenki autorskiej takich wykonawców jak Leonard Cohen, Bob Dylan, Edward Stachura, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Sting czy Jacek Kaczmarski. Koncertował w kraju i zagranicą (w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, Białorusi i Ukrainie).
W Limanowej wystąpi z uwagi na charytatywny charakter koncertu, który jest pomyślany z jednej strony jako forma podziękowania dla tych wszystkich Ludzi Dobrej Woli z naszego regionu, którzy przyjęli ukraińskich uchodźców pod swój dach po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku oraz którzy wzięli aktywny udział w akcjach pomocy dla Ukrainy, organizowanych przez różne podmioty z naszego regionu. Z drugiej strony koncert będzie także okazją do przeprowadzenia zbiórki do puszek. Umożliwi ona zakup towarów osobistego użytku, które w ramach szóstej już transzy pomocy zostaną przekazane Fundacji Charytatywnej w Iwano-Frankiwsku, a stamtąd trafią bezpośrednio do żołnierzy walczących na froncie.
Z Iwano-Frankiwska przyjadą przedstawicielki Fundacji Charytatywnej „Dobroczynność”, aby podziękować Limanowianom za pomoc w tej strasznej próbie.
Będzie smutno i wesoło, podniośle i refleksyjnie. Zapewne wspólnie z Artystą zaśpiewamy fragmenty niejednej pieśni, a emocje tego wieczora na długo pozostaną w naszej pamięci.
Patronat honorowy nad koncertem objął Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.
Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w godzinach pracy kasy Kina Klaps.
Przypominamy, że kasa Kina Klaps otwierana jest codziennie 30 minut przed rozpoczęciem się pierwszego seansu, a zamykana 15 minut po rozpoczęciu się ostatniego seansu.
Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy