bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert kolęd Góralsi & Ciupaga


Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek z zespołami Góralsi & Ciupaga, który odbędzie się 19 stycznia o godzinie 19:00 na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Koncert poprowadzi Pan Marian Wójtowicz.


Zespół "Góralsi" tworzy sześciu młodych muzyków, którzy swoją fascynację kulturą górali białych przekładają na twórczość. Zespół gra wyłącznie na żywo.
Oprócz muzyki folkowej gra również odpowiednio zaaranżowane covery utworów popularnych, co powoduje, że przy takim repertuarze świetnie bawią się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych i z każdej grupy wiekowej. Dają koncerty w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Wpadająca w ucho muzyka oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością powodują, iż często są ponownie zapraszani do miejsc, w których już koncertowali.

Kapela "Ciupaga" to grupa przyjaciół, których połączyła chęć odkrywania nowych obszarów muzycznych i jednakowa miłość do muzyki Góralskiej. Zespół gra bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane głównie klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi i cygańskimi. Wielką zaletą muzyków jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonów i kontrabasu pojawiają się cymbały i altówka węgierska fujarki, cajon. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na estradach słowackich, holenderskich, austriackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada 3 płyty.

www.goralsi.pl

www.kapelaciupaga.pl

Serdecznie zapraszamy !

Wstęp wolny.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy