bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert Muzyki Pasyjnej


 
Limanowski Dom Kultury zaprasza na pierwszy wielkopostny Koncert Muzyki Pasyjnej, który odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 17:30 w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich w Łososinie Górnej. Podczas tegorocznego koncertu wystąpi Limanowska Orkiestra Kameralna pod kierownictwem artystycznym dyrygenta Sebastiana Szymańskiego. Orkiestrze towarzyszyć wokalnie będzie Urszula Palka-Ranosz.


W tym roku Limanowski Dom Kultury po raz pierwszy pragnie zaprosić wszystkich miłośników muzyki pasyjnej i paschalnej na wyjątkowy koncert, który w okresie Wielkiego Postu będzie idealną okazją do refleksji nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Jej piękno odsłonią na nowo znani już limanowskiej publiczności muzycy Limanowskiej Orkiestry Kameralnej.

Tegoroczny koncert, wyjątkowo, ze względu na przebudowę LDK, odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Z pewnością, dzięki atmosferze tego miejsca, pieśni, które zabrzmią 14 kwietnia, nabiorą jeszcze większej mocy. Mamy nadzieję, że inauguracyjny Koncert Muzyki Pasyjnej już na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej.

W programie koncertu znajdą się tradycyjne pieśni pasyjnej takie jak: "Krzyżu Chrystusa" czy "Ludu, mój ludu" w nowych opracowaniach Sebastiana Szymańskiego, które zabrzmią po raz pierwszy, jak i inne wielkopostne utwory autora. Wydarzenie to wpisuje się w cykl "Koncertów Nowej Muzyki Sakralnej" będących autorskim projektem kompozytora.


Wystąpią: Urszula Ranosz-Palka - sopran oraz Limanowska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Sebastiana Szymańskiego

Koncert Muzyki Pasyjnej rozpocznie się o godzinie 17:30, bezpośrednio po Mszy Św.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje ks. Kazimierz Fąfara – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego wielkopostnego czasu.

 
WSTĘP WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy