bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert muzyki sakralnej "Bogu Ojcu"


W niedzielę 23 czerwca 2019 roku o godzinie 17:30 w zabytkowym XVIII - wiecznym kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej BOGU OJCU.

W Dniu Ojca zaprezentuje się Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika, a na organach zagra młody, utalentowany organista Piotr Michalik. Chór zaprezentuje utwory a capella i z towarzyszeniem organów. Wśród kompozycji m.in. Mozarta, Haydna, Moniuszki i innych, usłyszymy utwory poświęcone Bogu Ojcu oraz Eucharystii, z racji na trwającą wtedy oktawę Bożego Ciała.

Koncert odbędzie się w ramach promocji chóralnej muzyki sakralnej na terenie Miasta Limanowa i Powiatu Limanowskiego. Współorganizatorem koncertu jest Limanowski Dom Kultury. Honorowym patronatem koncert objęli : Ks dr Kazimierz Fąfara – proboszcz
w Łososinie Górnej, Pan Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Pan Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat medialny sprawuje Radio RDN Nowy Sącz i Tarnowski Gość Niedzielny.


Warto wiedzieć:

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej działa od 2 stycznia 1998 roku pod dyrekcją organisty Marka Michalika. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Członkami chóru są wyłącznie muzycy amatorzy - uczniowie szkół średnich, studenci, osoby pracujące zawodowo i będące już na emeryturze. Poza tą działalnością zespół bierze udział w licznych występach i koncertach w kraju i za granicą. Co roku chór daje kilkadziesiąt występów. W swoim dorobku posiada kilka nagranych płyt oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico i innymi. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM jest laureatem ponad trzydziestu konkursów chóralnych, krajowych i międzynarodowych. Ostatnio 18 maja br. zdobył I i II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej w Tykocinie koło Białegostoku. Koncertował do tej pory w Austrii, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Bośni i Hercegowinie, w Chorwacji, na Węgrzech i w Rumunii. Obecnie chór przygotowuje się do wyjazdu na Ukrainę. Zespół występował dla papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za swoją działalność i osiągnięcia chór zostałodznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ, Radę Miasta Limanowa medalem i tytułem ZA ZASŁUGI DLA MIASTA LIMANOWA, przez Zarząd Sejmiku Województwa Małopolskiego - medalem POLONIA MINOR oraz ZŁOTYM KRZYŻEM MAŁOPOLSKIM. Przez Zarząd Główny Federacji CAECILIANUM - medalem GLORIAM DEI CANTARE.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy