bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej - Limanowska Orkiestra Kameralna wystąpi w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim


Działająca przy Limanowskim Domu Kultury Limanowska Orkiestra Kameralna wystąpi 3 czerwca w Łodzi oraz Piotrkowie Trybunalskim. Zespół będzie koncertował w tamtejszych Archikatedrze oraz Kościele Akademickim na zaproszenie ks. Piotra Przybysza.

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej to artystyczne wydarzenie ukazujące wybrane przez kompozytora Sebastiana Szymańskiego utwory współczesnych kompozytorów muzyki sakralnej połączone z twórczością samego autora. Wśród nich można znaleźć kompozycje powstałe na zróżnicowane instrumentarium, które na potrzeby tego wydarzenia zostały przeinstrumentowane specjalnie dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej – zespołu prowadzonego przez kompozytora i działającego przy Limanowskim Domu Kultury. Należą do nich m.in. utwory z cyklu Muzyki Pasyjnej takie jak Dignity of a man skomponowane w 2012 roku dla orkiestry smyczkowej i prawykonane przez Orkiestrę Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, czy Modlitwa do słów Marii Szymańskiej na chór żeński, której prawykonanie odbyło się jesienią 2014 roku z udziałem Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

W trakcie koncertu usłyszymy również utwory takich kompozytorów jak John Rutter, czy Jacob de Haan. Warstwa wokalna została powierzona Sylwii Zelek – wokalistce związanej z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Warto zaznaczyć również, że podczas tego koncertu odbędzie się koncertowe prawykonanie miniatury muzycznej, którą Sebastian Szymański zadedykował dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej i która została z radością przyjęta przez zespół.

Dzięki zaproszeniu ks. Piotra Przybysza – doktoranta Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz założyciela Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej – Pueri Cantores Sancti Stanislai - Limanowska Orkiestra Kameralna będzie miała możliwość wystąpienia w niezwykłych miejscach i zmierzy się z niezwykłą i specyficzną akustyką zarówno Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim jak i przestrzeni Archikatedry Łódzkiej. Niewątpliwie wydarzenie to zapisze się w pamięci i sercach wykonawców i odbiorców muzyki zaprezentowanej podczas koncertu, a samo wydarzenie będzie miało wymiar promocji także miasta Limanowa.

Orkiestrę podczas koncertów wyjątkowo poprowadzi sam kompozytor.


www.Szymanski-Composer.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy