bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Konkurs poetycki „Gdy nic nie mówią usta”30 kwietnia mija termin zgłoszeń do VI Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Mogą w nim wziąć udział osoby z każdej kategorii wiekowej, mieszkający na terenie powiatu limanowskiego. Organizatorami konkursu są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody a najlepsze teksty zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.


Teksty (od jednego do czterech) należy dostarczyć bądź przesłać na adres limanowskiej biblioteki (ul. M. B. Bolesnej 13, 34-600 Limanowa) do 30 kwietnia. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Limanowskim Domu Kultury podczas gali inaugurującej II Limanowską Wiosnę Poetycką (31 maja). – Zosia Smreczyńska, córka Władysława Orkana, była bardzo uzdolnioną i wrażliwą młodą osobą, która potrafiła te cechy przekazać w swoich wierszach. Z doświadczenia lat poprzednich wiemy, że na terenie powiatu limanowskiego jest wiele osób, które równie oryginalnie, błyskotliwie i w sposób dojrzały potrafią, że sparafrazujemy tutaj fragment jednego z wierszy Zosi: „zamknąć w wierszu spowiedź swojej duszy”. Wszystkie osoby parające się sztuką poetycką serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Podczas gali ewaluującej imprezę nagrodzone teksty między innymi będą prezentowane w oprawie muzycznej. Wydamy również pokonkursową antologię, która będzie bezpłatnie dostępna dla uczestników konkursu i wszystkich innych zainteresowanych. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do udziału. – zachęcają organizatorzy.

Dodatkowe i szczegółowe informacje odnośnie konkursu można uzyskać dzwoniąc pod telefon 18 33 72 140 wew. 109 oraz pisząc na adres e-mail: instruktor@mbp.limanowa.pl
Dokumenty konkursowe (regulamin, karta zgłoszenia) dostępne są pod poniższymi linkami:
http://www.mbp.limanowa.pl/aktualnosci/403
https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/827/gdy-nic-nie-mowia-usta--konkurs-ogloszony
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy