bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Krzysztof Zanussi odwiedził Limanową


W dniu 24 czerwca, w Limanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z uznanym polskim reżyserem, Krzysztofem Zanussim. Przybył on do Limanowej na specjalne zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy oraz Stowarzyszenia Ziemia Limanowska „To Lubię”.

 

W spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 17:45, wzięło udział grono wielbicieli twórczości reżysera, który odpowiadała nie tylko na pytania prowadzącego Mariana Wójtowicza, ale również właśnie publiczności. Krzysztof Zanussi opowiedział o tematyce swoich filmów, dlaczego ich głównym tematem jest kwestia wyboru, a także o swoich życiowych wyborach. Reżyser złapał świetny kontakt z widownią, która gromkimi brawami kończyła jego każdą wypowiedź.

Na zakończenie spotkania, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Prezes Stowarzyszenia Ziemia Limanowska „To Lubię” Grzegorz Mrożek oraz Dariusz Domański – jeden z pomysłodawców wczorajszego spotkania – wręczyli gościowi upominki związane z naszym miastem i Starym Teatrem w Krakowie, a Zespół Regionalny Limanowianie razem z zebraną widownią odśpiewał jubilatowi (17 czerwca reżyser obchodził 76. urodziny) gromkie „100 lat”.

Krzysztof Zanussi przywiózł ze sobą także swoją najnowszą książkę „Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć”, którą po spotkaniu można było zakupić i otrzymać podpis reżysera. A dla chętnych kontynuowania spotkania z twórczością Zanussiego był przygotowany bezpłatny pokaz filmu „Obce ciało”, najnowszej produkcji wczorajszego gościa.


Zachęcamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z wczorajszego spotkania.
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy