bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Lato w parku" na pożegnanie wakacji już 28 sierpnia.


Burmistrz Miasta Limanowa, Limanowski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zapraszają do udziału ostatniej w tym sezonie odsłonie LATA W PARKU, które odbędzie się 28 sierpnia (niedziela) w parku miejskim w Limanowej.


Od godz. 16:00 na scenie amfiteatru oraz na terenie limanowskiego parku szereg atrakcji:

  • bezpłatne animacje i zabawy dla najmłodszych

  • konkursy z nagrodami

  • występ zespołu Konsonans działający przy Zespole Szkół Nr. 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, który od 1989 roku jest pod opieką nauczyciela muzyki i wiedzy o kulturze prof. Leszka Mordarskiego - jednego z pierwszych jego członków, syna założyciela grupy. "Konsonans" jest w kolejności czwartym po orkiestrze "Echo Podhala", Chórze Kościelnym i Regionalnym Zespole "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego, zespołem funkcjonującym nieprzerwanie od 1970 roku na terenie miasta Limanowa.

     

  • występ Orkiestry Dętej "Echo Podhala" działającej przy Limanowskim Domu Kultury, która powstała w 1923 roku. Jej założycielem i wieloletnim dyrygentem był Mieczysław Mordarski. W 1965r. funkcję dyrygenta i kierownika przejął i pełnił do roku 2010 Ludwik Mordarski. Od 2014 roku funkcję kierownika artystycznego Echa Podhala objął Pan Marek Michalik. Zdobywając liczne nagrody na konkursach i festiwalach, orkiestra rozsławiała i wciąż rozsławia miasto i region w Polsce i Europie.

     

  • występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej działającej przy Limanowskim Domu Kultury, powstałej ze wspólnej inicjatywy Limanowskiego Domu Kultury oraz kompozytora Sebastiana Szymańskiego, który objął kierownictwo artystyczne nad projektem. Repertuar orkiestry jest niezwykle bogaty. Obejmuje dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonuje również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową.

 

Od godz. 18:00 organizatorzy zapraszają do wspólnego biesiadowania razem z zespołami GóralFolk i Skalim.

Wydarzenie poprowadzi Pan Marian Wójtowicz.

Na przybyłych w tym dniu do parku gości będą czekać również catering oraz szereg BEZPŁATNYCH atrakcji dla dzieci tj. "dmuchańce", zjeżdżalnia, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz szereg zabaw i konkursów z nagrodami.Plakat opracowano o: Osoby zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy