bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Lato z FUNduszami – do wygrania wejściówki do małopolskich atrakcji


Już w najbliższą środę, 19 lipca startuje akcja Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami. Na mieszkańców i turystów czeka ponad 500 bezpłatnych zaproszeń do małopolskich instytucji dofinansowanych z Funduszy Europejskich.


Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami to akcja zorganizowana przez Województwo Małopolskie. Jej założeniem jest, że tak jak lato to nie tylko słońce i plaża, tak samo Małopolska to nie tylko Kraków i Sukiennice. Z tysięcy propozycji instytucji dofinansowanych z Funduszy Europejskich organizatorzy wybrali te najciekawsze, znajdujące się w niemal każdym zakątku naszego regionu. Tym samym w ramach akcji będziemy mogli odwiedzić kina, teatry, parki rozrywki, muzea, uzdrowiska, obiekty sportowe i inne specjalne miejsca, w których nie sposób się nudzić!


Miejsca biorące udział w akcji, to obiekty beneficjentów Funduszy Europejskich, czyli instytucji, które skorzystały z dofinansowania ze środków unijnych. Będzie można w nich się przekonać, że cała Małopolska dzięki funduszom europejskim stała się piękna i nowoczesna, a dzięki temu wzbudza jeszcze więcej pozytywnych emocji.

„Dzięki środkom z Unii Europejskiej w ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów, które wpłynęły na rozwój naszego regionu. Inwestujemy jednak nie tylko w infrastrukturę. Wsparcie unijne pomogło także małopolskim instytucjom kultury, których oferta z roku na rok jest coraz atrakcyjniejsza. Dlatego jest to pewne – mieszkańcy i turyści odwiedzający Małopolskę, także w te wakacje, spędzą czas jeszcze bardziej aktywnie i radośnie” – mówi Stanisław Sorys, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.


Jak stać się szczęśliwym posiadaczem zaproszenia do kina, teatru, czy na basen? Nic prostszego. Wystarczy polubić profil na Facebooku Małopolska. Fundusze Europejskie. Co tydzień, od 19 lipca będzie tam odkrywana kolejna emocja, którą przeżyjecie w unikalnych miejscach Partnerów biorących udział w akcji. Wszystko, co wtedy należy zrobić, to polubić profil organizatora i udostępnić posta. Nie przegapcie okazji, ponieważ wejściówki czekają tylko na najszybszych!


Jednym z Partnerów akcji jest także Limanowski Dom Kultury i kino Klaps w Limanowej. W 2010 roku dzięki środkom z Unii Europejskiej limanowskie kino zostało włączone do grona kin cyfrowych. Nowy projektor, serwer i ekran dały możliwość nie tylko oglądania filmów w lepszej jakości, również w jakości 3D, ale przede wszystkim zdecydowanie ułatwiły dostęp do oferty filmowej. Kino Klaps, które z roku na rok zyskuje coraz większą widownię, stara się stale poszerzać swoją ofertę, również o transmisje na żywo czy dzięki wprowadzeniu sprzedaży biletów online. Natomiast ostatnie, dobre wiadomości z Urzędu Województwa Małopolskiego, o przyznaniu dofinansowania na remont sali widowiskowo-kinowej w Limanowskim Domu Kultury w ramach Małopolskich Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, każą mieć nadzieję, że ta oferta będzie stale wzrastać i polepszać się.


Więcej informacji na temat akcji „Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami” na stronach:

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy