bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

LDK i kino Klaps w nowej lokalizacji


Szanowni Państwo,

W związku z planowaną przebudową Limanowskiego Dom Kultury, od października 2017 aż do zakończenia prac remontowych działalność LDK zostanie przeniesiona do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej. Kino Klaps rozpocznie działalność z końcem października w nowej siedzibie w OSP w Łososinie Górnej. Do 15 października Kino Klaps działa bez zmian – zapraszamy na ostatnie seanse w starej sali widowiskowej oraz film BOTOKS Patryka Vegi.

W maju tego roku, dzięki staraniom Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, samorządowi miasta Limanowa zostało przyznane dofinansowanie na realizację Projektu „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego przyznał na ten cel prawie 2 mln zł, przy czym wartość całego projektu szacowana jest na około 7 mln.

Całość przedsięwzięcia ma obejmować m.in: przebudowę i rozbudowę części składającej się z sali widowiskowej wraz z niezbędnym zapleczem technicznym oraz foyer z węzłem szatniowo-kasowym i sanitarnym, wykonanie do budynku pochylni dla osób niepełnosprawnych prowadzącą z poziomu utwardzonego placu - w budynku zaprojektowano system pochylni oraz urządzenie dźwigowe zapewniające osobom niepełnosprawnym dostęp na kondygnacje z pomieszczeniami użytkowymi.

Po przebudowie i rozbudowie budynek Limanowskiego Domu Kultury, nadal będzie pełnił dotychczasowe funkcje, tj. widowiskowo-teatralną, pracowni artystycznych i klubów zainteresowań, do budynku powróci również prowadzone przez LDK Kino Klaps.

Na czas remontu, działalność Limanowskiego Domu Kultury zostanie przeniesiona do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej. Sekretariat oraz pracownie będą znajdowały się w salach nr 43 do nr 46 przeznaczonych na działalność LDK, znajdujących się na I piętrze ZSP nr 4. Numer telefonu oraz adresy mailowe LDK pozostaną takie same.
Zapisy na zajęcia plastyczne, ceramiczne, muzyczne i inne ruszą z końcem października 2017.


Jednocześnie kino Klaps zostanie przeniesione do sali remizy OSP Łososina Górna przy ul. Łososińskiej 3 w Limanowej, gdzie po odpowiednich pracach dostosowujących będzie kontynuowana działalność kina.
Do 15 października kino Klaps będzie działać jeszcze normalnie, przy ul. B. Czecha 4.


Wszelkie informacje dotyczące działalności LDK dostępne są pod numerem telefonu: 18 3371 603 lub na www.ldk.limanowa.pl

 
Magdalena Szczygieł- Smaga

Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy