bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Legendarny Mino Cinelu gwiazdą pierwszej edycji Beskid Jazz & Folk Festival!


Limanowski Dom Kultury zaprasza na organizowany po raz pierwszy Beskid Jazz & Folk Festival. Jest to zupełnie nowe wydarzenie muzyczne Limanowskiego Domu Kultury, będące okazją do zaprezentowania małopolskiej publiczności zarówno tradycyjnych, jak i najnowszych odłamów muzyki jazzowej i folkowej. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpią znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej wywodzący się z regionu oraz gwiazda światowego formatu.

Pierwsza edycja Festiwalu zaplanowana została na dwa dni: 23 - 24.09.2022 w Limanowej, stolicy malowniczego Beskidu Wyspowego.

W dniu 23 września 2022 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się wyjątkowy, klimatyczny wieczór z jazzem na znakomitym poziomie w wykonaniu Marceliny Gawron wraz z wybitnymi instrumentalistami. Adam Jarzmik (fortepian), Piotr Narajowski (kontrabas) oraz Sebastian Kuchczyński (perkusja) zagrają w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego - Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z pierwszego krążka wokalistki „Notes of life" w aranżacjach Adama Jarzmika oraz niespodzianki, które sprawią, ze każdemu zrobi się ciepło na sercu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory w świeżym i zaskakującym ujęciu.

Szczegółowe informacje o artystach TUTAJ

Bilety w cenie 30,00 zł  i 40,00 zł  dostępne w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line:

 

W dniu 24 września 2022 roku o godzinie 19:00 odbędzie się z kolei koncert Mino Cinelu & Surreal Players ze specjalnie przygotowanym na ten koncert repertuarem inspirowanym muzyką regionalną Beskidu Wyspowego.

Sting, Miles Davis, Weather Report, Herbie Hancock, Peter Gabriel, Stevie Wonder, Lou Reed, Dizzy Gillespie, Pat Metheny, Kate Bush, Branford Marsalis, Earth, Wind & Fire to tylko niewielka część międzynarodowych gwiazd popu i jazzu, z którymi Mino (perkusjonalia) współpracuje od początku lat 80., a teraz wystąpi w stolicy Beskidu Wyspowego z Surreal Players.

Duet Surreal Players stworzony przez Magdę Plutę (wiolonczela) oraz Krystiana Jaworza (fortepian) gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Surreal Players rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi artystami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Zbigniew Preisner, Pudelsi, Bester Quartet, Max Klezmer Band, Samech) oraz występy na renomowanych festiwalach: Palm Jazz Gliwice, TZADIK Poznań Festiwal, Klezmore Festival Vienna, Stanser Musiktage - Stans Swiss, Warsaw Summer Jazz Days.

Szczegółowe informacje o artystach TUTAJ

Bilety w cenie 70,00 zł , 80,00 zł i 90,00 zł dostępne są w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line:

 

Honorowy Patronat:

Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski oraz

Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.

 

Patronaty medialne: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Jazz Forum, Jazz Kultura, Jazz Press

 

Wydarzenie wspierają:

Gmina Słopnice

Gmina Laskowa

Grupa Uchacz

Łomzik

EMIKA

FLIG- BUD Zakład Remontowo Budowlany

Dom na Wzgórzu Paproć

Ogród Łobzów

MM Limanowa: Reklama & Drukarnia

 

Zdjęcie Mino Cinelu na plakacie - Craig Bailey

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy