bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Letnie muzykowanie w Parku Miejskim" na zakończenie wakacji


Limanowski Dom Kultury zaprasza na ostatnie już spotkanie z cyklu LETNIE MUZYKOWANIE w Parku Miejskim w Limanowej, 28 sierpnia (niedziela) od godziny 15:30 na scenie muszli koncertowej.

 

Letnie muzykowanie w Parku Miejskim to wspaniała okazja aby miło i w rodzinnym gronie spędzić niedzielne popołudnie przy dobrej muzyce. Będzie to również możliwość do zaprezentowania twórczości lokalnych zespołów. Pierwsze spotkanie miało miejsce 24 lipca, kiedy to na scenie wystąpił Zespół Regionalny "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego oraz zespół "Divine Kids". Kolejne odbyło się zaledwie przed kilkoma dniami, kiedy to 21 sierpnia, na scenie rozgrzali publiczność muzycy z zespołu "Pa Tera".

 

Podczas trzeciego i ostatniego już koncertu scena należeć będzie do zespołu zespołów i artystów z Limanowej, ale nie tylko. O godz. 15:30 wydarzenie rozpocznie Limanowska Orkiestra Kameralna. Zespół działający przy Limanowskim Domu Kultury, pod kierownictwem Krystiana Jaworza zaprezentuje się w repertuarze muzyki klasycznej, filmowej i folkowej. Następnie swoją twórczość przedstawią dwie młode i niezwykle zdolne artystki: Julia Bujak i Zuzanna Kuziel, a następnie Tercet SMV. Dziewczęta, które ostatnio mogliśmy chociażby podziwiać podczas XI Limanowskiego Talent Show przeniosą nas w świat największych hitów muzyki popularnej. Artystkom towarzyszyć będzie także młodziutka Anita Ryłko. Warto zaznaczyć, że dziewczyny mają na swoim koncie już liczne osiągnięcia na konkursach wokalnych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

A na zakończenie naszych letnich spotkań muzycznych zapraszamy na koncert Agaty Kuliś i Krystiana Jaworza. To duet artystów nietuzinkowych, którzy gwarantują nam wieczór pełen emocji i wrażeń na najwyższym poziomie.

Agata Kuliś studiowała na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie – Berklee College of Music (Boston, USA). Jest absolwentką i wykładowczynią Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczy przedsiębiorczości dla artystów oraz podstaw biznesu muzycznego. Jej debiutancki album „Come a little closer” nagrany w Bostonie, utrzymany jest w gatunku RnB/Smooth Jazz, a tworząc swoją muzykę współpracowała z pionierami gatunku: Wes Wirth, Pat Simard, Gustavo Del Pino Mendoza. Album zmiksowany został przez zdobywcę wielu nagród Grammy – Alexa Venguera. Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Słowacji, Słowenii, Czechach, Francji. Podczas koncertu akompaniować jej będzie Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer. Ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego. Współtwórca duetu Surreal Players, na stałe współpracuje z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Przez kilka lat był klawiszowcem legendarnego zespołu Pudelsi oraz współpracował z Haliną Frąckowiak. Koncertował w Polsce, USA (Nowy Jork, Boston, Filadelfia, Waszyngton), Francji, Austrii, Niemczech, Danii, we Włoszech, na Węgrzech, Czechach i Słowacji.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Agaty Kuliś a także największe standardy światowej muzyki. 

 


 

 

Czeka nas dużo dobrej muzyki i zabawy! Spędźmy wspólnie to ostatnie, wakacyjne, niedzielne popołudnie.


WSTĘP WOLNY!

 

ZAPRASZAMY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy