bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowa pomaga choremu Norbertowi


W ubiegły weekend, na placu przed Limanowskim Domem Kultury, miały miejsce Dni Limanowej 2018. Podczas wydarzenia nie tylko mogliśmy słuchać muzyki w najlepszym wydaniu czy dobrze się bawić, ale także mogliśmy wspomóc 12-letniego Norberta, chłopca chorego na neuroblastomę – złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego, który zalicza się do grupy nowotworów wieku dziecięcego.


Podczas dwudniowej zbiórki, wolontariuszom udało się zebrać 12 tys. złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na leczenie Norberta, które jest nie tylko długotrwałe, ale również kosztowne. W tym momencie rodzina Norberta potrzebuje ok. 1,5 mln złotych na leczenie, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem.

Norbert w sierpniu skończy 12 lat. Jest wesołym i pozytywnym chłopcem, zapalonym hokeistą. Uwielbia spotkania towarzyskie, swoich znajomych i kolegów oraz grę na instrumentach. Z chorobą walczy od 4. roku życia i mimo iż wydawało się, że ją pokonał i nowotwór na zawsze zniknie z jego życia, pod koniec listopada ubiegłego roku, w trakcie corocznych badań kontrolnych w Prokocimiu padła niespodziewana, wręcz niemożliwa diagnoza: wznowienie choroby.

Norberta zakwalifikowano do grupy wysokiego ryzyka i agresywnego leczenia obejmującego bardzo mocną chemioterapię, zabieg chirurgiczny, autoprzeszczep, radioterapię, kwasy i przeciwciała.


Rodzina Norberta i sam Norbert nie poddają się i walczą o powrót do zdrowia. Możemy im w tym pomóc także wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Kawałek nieba”, gdzie zbierane są środki na leczenie Norberta.


Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”Pomóżmy Norbertowi w powrocie do zdrowia!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy