bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowianie okazali wielkie serca podczas charytatywnego koncertu na rzecz pomocy Ukrainie


W niedzielę, 20 marca, byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia. W sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury miał miejsce koncert charytatywny „Limanowscy Artyści Ukrainie”, podczas którego nie tylko wystąpili doskonale wszystkim znani artyści z Limanowej i okolic, ale również trwała zbiórka do puszek na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie, z której udało się zebrać aż 7652,74 zł!

Wczorajszym koncertem chcieliśmy przesłać wszystkim walczącym o wolność Ukrainy wyrazy wsparcia i solidarności, bo życie w wolnym kraju to święte prawo każdego człowieka. Wydarzenie to było także jedną z form niesienia pomocy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy poprzez zbiórkę pieniędzy. Limanowianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serce. Podczas wczorajszej zbiórki, organizowanej przez Komitet społeczny „Razem dla Ukrainy” we współpracy z Limanowskim Domem Kultury, udało się zebrać 7652,74 zł! Środki te zostaną przekazane na cele pomocowe dla dotkniętej wojną Ukrainy.

Koncert „Limanowscy Artyści Ukrainie” był również wyjątkowy z tego względu, że w jednym miejscu spotkali się muzycy i wokaliści pochodzący z Limanowej. Zanim jednak ze sceny popłynęły dźwięki muzyki, wszystkich powitała dyrektor Limanowskiego Domu Kultury – Magdalena Szczygieł-Smaga, a następnie Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda – Patron Honorowy koncertu, odczytał list z podziękowaniem od władz Miasta Truskawiec na Ukrainie, za okazaną do tej pory im pomoc.

Część artystyczną rozpoczął Narodowym Hymnem Ukrainy Chór LimaNovum, dla którego koncert ten był szczególne ważny z uwagi na Ivana Vrublevsky’ego – dyrygenta chóru oraz jego żonę, obojga pochodzących z Ukrainy. Łukasz Jemioła, artysta na co dzień zaangażowany w pomoc uchodźcom wyraził swoimi utworami tęsknotę za wolnością i pokojem. Drugą część koncertu rozpoczął występ Sylwii Zelek-Golonki, której akompaniował Krystian Jaworz. Artystka w poruszającym utworze „Modlitwa” zaśpiewała o wierze w lepsze jutro i lepszy świat. Występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej pozwolił nam przenieść się myślami do ukraińskich krajobrazów, a kończący koncert zespół Redford wprowadził nas w atmosferę melancholii i zadumy.

Na koniec nie mogło zabraknąć utworu, swego rodzaju manifest songu, którym wspólnie chcieliśmy wyśpiewać prośbę i marzenie o pokój. „Imagine” Johna Lennona zagrany i zaśpiewany wspólnie przez zespół Redford, Krystiana Jaworza i Sylwię Zelek-Golonkę wspaniale podsumował cały koncert.

Dziękujemy wszystkim artystom za ich udział w wydarzeniu. Za Waszą gotowość, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Dziękujemy firmie SK-Audio Zbigniew Sułkowski za nadanie koncertowi niezwykłego charakteru dzięki oświetleniu nawiązującemu do barw narodowych Ukrainy. Dziękujemy Zuzannie Franczyk za poprowadzenie koncertu i wiele poruszających słów. Dziękujemy również seniorkom z pracowni robótek ręcznych działającej przy LDK, które pod czujnym okiem pani Stanisławy Oleksy, wykonały piękne tulipany w barwach narodowych Ukrainy, a które następnie były wręczane każdej osobie przy wejściu na salę widowiskową. Dziękujemy także restauracji „Siwy Brzeg” za zorganizowanie wyżywienia dla artystów oraz obsługi koncertu.

Na koniec dziękujemy Wam drodzy widzowie, którzy tak hojnie okazaliście swoją pomoc, pokazując po raz kolejny, że macie wielkie serca i ogrom życzliwości i empatii.

Koncert „Limanowscy Artyści Ukrainie” był kolejną inicjatywą zorganizowaną przez Limanowski Dom Kultury na rzecz niesienia pomocy Ukrainie.

 

Galeria zdjęć z koncertu na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/koncert-limanowscy-artysci-ukrainie.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy