bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Limanowscy Artyści Ukrainie" - już 20 marca koncert charytatywny dla Ukrainy w LDK


Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert charytatywny „Limanowscy Artyści Ukrainie”, który odbędzie się 20 marca (niedziela) o godz. 17:30 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.


Znakomici artyści związani od lat z limanowską sceną muzyczną wystąpią 20 marca na scenie Limanowskiego Domu Kultury. Wydarzenie to jest dla wszystkich wyrazem solidarności oraz jedną z form pomocy, którą chcemy nieść naszym wschodnim sąsiadom. Tego dnia również budynek Limanowskiego Domu Kultury rozbłyśnie w niebiesko-żółtych barwach. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:30.


Podczas koncertu wystąpią: Chór LimaNovum, Łukasz Jemioła, duet Agata Kuliś i Konrad Ligas, Sylwia Zelek-Golonka, Limanowska Orkiestra Kameralna, grupa Surreal Players oraz zespół Redford.

 

W czasie trwania koncertu będą zbierane pieniądze na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie.


Koncert „Limanowscy Artyści Ukrainie” w LDK pozwoli nie tylko zebrać dodatkowe środki na dalszą pomoc dla mieszkańców Ukrainy, ale też zjednoczyć wszystkich ludzi dobrej woli. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy pokonać zło, z którym przyszło nam się obecnie zmierzyć.


WSTĘP WOLNY! Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

 

Patronat Honorowy nad koncertem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

 

Wydarzenie wspiera także firma SK-Audio Zbigniew Sułkowski oraz Restauracja Siwy Brzeg.​


Koncert to nie jedyna inicjatywa podjęta przez Limanowski Dom Kultury na rzecz pomocy Ukrainie. W najbliższą sobotę oraz niedzielę czyli 12 i 13 marca w kinie Klaps będą miały miejsce specjalne pokazy filmów ukraińskich, z których dochód zostanie przekazany w całości na pomoc mieszkańcom Ukrainy.


12 marca o godz. 18:00 obejrzymy film "Złe drogi" w reż. Natalii Worożbyt. Film opowiada cztery historie rozgrywające się na tle dróg Donbasu, naznaczone dezorientacją, paranoją i terrorem, które kwestionują pojęcie prawdy. (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7773)


13 marca o godz. 17:15 obejrzymy film "Moja wojna" w reż. Maszy Kondakowej. Jest to dokument opowiadający o wydarzeniach w Donbasie w 2014 roku. Odkąd prorosyjscy najemnicy wzniecili w 2014 roku powstanie na wschodzie Ukrainy, setki kobiet dołączyło do wojska. Nieliczne dotarły na linię frontu. Dokument opowiada o trzech kobietach, które wstąpiły do wojska i brały czynny udział w działaniach wojennych. Reżyserka udaje się na do strefy, gdzie się toczy walka, aby pokazać codzienne życie Lery (Waleria), Jaskry (Ira) oraz Wiedźmy (Ołena). (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7774)


Dodatkowo podczas trwania tegorocznej edycji „Przedwiośnia Małych Form Teatralnych” cały dochód ze sprzedaży biletów na spektakl „Maraton w Nowym Jorku” zostanie przekazany na pomoc dla mieszkańców Ukrainy! (bilety można kupić w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/7630)


A to dopiero początek naszych wspólnych działań! Serdecznie zapraszamy do wspólnego niesienia pomocy!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy