bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowska Orkiestra Kameralna - rusza nowy projekt muzyczny


Limanowski Dom Kultury we współpracy z kompozytorem Sebastianem Szymańskim powołuje nowy projekt muzyczny pod nazwą Limanowska Orkiestra Kameralna.

 

Już 23 kwietnia 2016 w LDK odbędzie się nabór do orkiestry – na przesłuchania zapraszamy młodzież powyżej 16 roku życia. Członkostwo w orkiestrze jest bezpłatne.

 

W ramach członkostwa w orkiestrze zapewniamy atrakcyjny materiał nutowy, regularne koncerty, doskonalenie swoich umiejętności m.in. poprzez udział w kursach, warsztatach rozwijających potencjał twórczy, oraz nagrania audio-wizualne wraz z transmisją on-line. Dysponujemy własną salą prób oraz pomieszczeniem do indywidualnego ćwiczenia, obszerną biblioteką nutową i płytową wraz z profesjonalnym zapleczem technicznym.

 

Poszukujemy muzyków grających na instrumentach:

 

- instrumenty dęte drewniane

- instrumenty dęte blaszane

- instrumenty perkusyjne

- fortepian, syntezatory

- instrumenty smyczkowe

 

Poszukujemy również osób zajmujących się edycją nut (mile widziana znajomość programu Sibelius, Finale itp.) oraz realizacją nagrań (znajomość programów DAW np.: Cubase, Pro Tools, Sonar, Reaper itp.)

 

Repertuar orkiestry będzie niezwykle bogaty. Obejmie dzieła od ostatnich twórców baroku, aż do muzyki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskich kompozytorów. Orkiestra wykonywać będzie również muzykę oratoryjną, filmową i rozrywkową. Istotnym elementem pracy w orkiestrze będą niezwykle ważne prawykonania utworów.

 

Sebastian Szymański to polski kompozytor muzyki klasycznej. Członek nadzwyczajny i stypendysta ZAiKS, STOART oraz członek założyciel Towarzystwa Naukowego EDUCARE – Sekcja Sztuki. Więcej na temat pracy zawodowej i osiągnieć Sebastiana Szymańskiego na www.Szymanski-Composer.com.

 

Przesłuchania muzyków chętnych do współpracy odbędą się 23 kwietnia 2016 roku od godziny 9:00 do 14:00 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury. Prosimy zabrać ze sobą instrument.

Na miejscu zapewniamy pianino cyfrowe oraz perkusję.

 

Na przesłuchaniu wymagamy :

- przygotowania dwóch utworów z różnych epok muzycznych

- czytania nut a vista

 

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury oraz telefonicznie 18 3371 603 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy