bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowska Orkiestra Kameralna w I MKMK KraCamera 2021!


Miło nam poinformować, że Limanowska Orkiestra Kameralna działająca przy Limanowskim Domu Kultury brała udział w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej KraCamera 2021, który odbył się w formule on-line.


Jury konkursowe w składzie:

  • Prof. dr hab. Paweł Krauzowicz- klarnet- przewodniczący Jury
  • dr hab. prof. AMKP- Barbara Łypik- Sobaniec- wiolonczela
  • dr hab. Piotr Kędzierski- fortepian
  • dr Tomasz Stolarczyk- puzon
  • dr Wojciech Fedkowicz- instrumenty perkusyjne

przesłuchało ponad 120 zespołów kameralnych z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Węgier, Niemiec, Estonii, Chin, USA.


Chociaż naszej Orkiestrze nie udało się zdobyć wyróżnienia, to z pewnością było to ciekawe doświadczenie i możliwość pokazania się szerszemu gronu odbiorców.


Jak czytamy na stronie Organizatora, którym była Fundacja w Świecie Muzyki: "Do Jury konkursu zaroszeni zostali wybitni instrumentaliści – wykładowcy Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, którzy są uznanymi autorytetami w obszarze muzyki kameralnej, a ich doświadczenie pedagogiczne obejmuje także pracę z uzdolnioną młodzieżą szkół muzycznych oraz wyższych uczelni artystycznych. Konkurs w swojej otwartej programowo formule był wyjątkowym wydarzeniem, dającym uzdolnionej artystycznie młodzieży możliwość muzycznej konfrontacji. Prezentowana bogata literatura kameralna w różnorodnych składach instrumentalnych została wykonana na bardzo wysokim poziomie i przyniosła wiele satysfakcji Jurorom."


Gratulujemy naszym młodym artystom: Mateuszowi, Kasi, Oliwii, Emilii, Wiktorii i Mateuszowi oraz kierownikowi zespołu Krystianowi Jaworzowi i dziękujemy za ich pracę i zaangażowanie, a także życzymy im powodzenia w kolejnych działaniach!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy