bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Limanowska Wiosna Poetycka 8 maja w LDK


8 maja o godzinie 11.00 w sali widowiskowej LDK odbędzie się impreza pod nazwą Limanowska Wiosna Poetycka. Jest to nowe, inauguracyjne wydarzenie na mapie imprez kulturalnych miasta, przygotowane i realizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Mamy nadzieję, że Limanowska Wiosna Poetycka stanie się imprezą cykliczną i znajdzie stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń kulturalnych miasta i regionu. – podkreślają organizatorzy. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

Wydarzenie ma na celu propagowanie twórczości poetyckiej oraz od strony formalnej – uroczyste podsumowanie V Jubileuszowego Konkursu Poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej, córki pisarza Władysława Orkana. W tym roku przypada 85. rocznica jej śmierci a także 140. rocznica urodzin i 85. rocznica śmierci Władysława Orkana. W związku z tym Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zorganizowała piątą, jubileuszową edycję konkursu im. Zosi Smreczyńskiej pod tytułem „Niewyśnione sny”.

 

Cele konkursu to przede wszystkim ujawnianie oraz promowanie młodych talentów poetyckich oraz pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej. Patronami honorowymi Konkursu są Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

 

Właśnie 8 maja o godzinie 11.00 w sali widowiskowej LDK odbędzie się podsumowanie i ewaluacja tego konkursu w ramach Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Oprawę muzyczną zapewni limanowska Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. G. Bacewicz. Wystąpią również aktorzy Teatru „Co się stało?!”. Zaprezentowana zostanie także pokonkursowa antologia poetycka (bezpłatna), zawierająca nagrodzone oraz wyróżnione teksty uczestników. Moderatorem imprezy będzie krakowska aktorka i wokalistka Marzena Ciuła.

 

Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl, www.mbp.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury, https://www.facebook.com/MBP.Limanowa

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy