bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Marcelina  Gawron Quartet & Piotr Schmidt gwiazdami pierwszego koncertu Beskid Jazz & Folk Festival!


Przedstawiamy artystów pierwszego koncertu Beskid Jazz & Folk Festival, który odbędzie się 23 września 2022 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury o godzinie 19:00. W tym dniu pragniemy zaproponować Państwu wyjątkowy, klimatyczny wieczór z jazzem na znakomitym poziomie w wykonaniu Marceliny Gawron wraz z wybitnymi instrumentalistami. Marcelina wystąpi z kwartetem wspaniałych muzyków polskiej sceny jazzowej w towarzystwie wybitnego polskiego trębacza jazzowego - Piotra Schmidta. W programie autorskie utwory z pierwszego krążka wokalistki „Notes of life" w aranżacjach Adama Jarzmika, który zagra również na fortepianie oraz niespodzianki, które sprawią, ze każdemu zrobi się ciepło na sercu. W trakcie koncertu usłyszymy utwory w świeżym i zaskakującym ujęciu.

„NOTES OF LIFE” to pierwszy autorski krążek wokalistki. Płyta zawiera kompilację dziewięciu autorskich utworów Marceliny, z których każdy to osobna notatka z życia opowiedziana dźwiękami i słowami. Na bazie wyrafinowanych harmonii oraz śmiałych pomysłów rytmicznych wokalistka głosem oddaje kolejne stany emocjonalne. Jako instrumentu z nieograniczony możliwościami, niejednokrotnie traktuje go instrumentalnie właśnie wchodząc w kolerację z pozostałymi instrumentami; czasem w minimalistycznych ale też wielokrotnie odważnych pomysłach aranżacyjnych. Melodie pozostają w pamięci słuchacza nie tracąc na oryginalności.

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury, zaś kierownikiem artystycznym Krystian Jaworz.

Bilety dostępne w kasie Kina Klaps (ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa, tel. 18/261 04 87) czynnej w godzinach pracy kina oraz on-line: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/8432 oraz na https://www.kupbilecik.pl/imprezy/79851/Limanowa/Beskid+Jazz+i+Folk+Festival/

 

 

Marcelina Gawron - wokalistka, instrumentalistka, komponuje, pisze teksty. Pochodzi z urokliwej miejscowości Jaworzna w Beskidzie Wyspowym. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym - ukończyła klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Limanowej, w klasie Pana Sławomira Szymochy. Potem II stopień szkoły muzycznej w Tarnowie - w klasie kontrabasu. Wiedza, którą zdobyła na tym etapie była bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. Ukończyła bowiem kierunek - wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Finalistka konkursu "Swingujący Kruk", który odbył się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w roku 2011. Muzyczną działalność realizowała  również w wielu projektach muzycznych mi.n. Jazzoom z którym nagrała album „Podróż" Universal 2017 - udzielając się również kompozytorsko.

Jest członkiem zespołu wokalno instrumentalnego Soul'n'Voices. Zapraszana do współpracy przy wielu projektach przez zasłużonych  muzyków polskiej sceny jazzowej. Dzięki wyrafinowanym harmoniom oraz śmiałym pomysłom rytmicznym, twórczość Marceliny urzeka niespotykanym wyrazem. Swój głos traktuje jako instrument z fenomenalnymi możliwościami a jej muzyka na długo pozostaje w pamięci słuchacza. Tuż przed rzeczywistością pandemiczną, znalazła się w pierwszej dziesiątce listy TOP JAZZ magazynu Jazz Forum w kategorii: Wokalistka Jazzowa oraz Nowa Nadzieja. 

REKOMENDACJE

 

„Gawron jest niezwykle autentyczna, mamy do czynienia z próbą dotknięcia prawdy, o którą w dzisiejszym silnie skomercjalizowanym świecie nie jest łatwo."

„Mamy do czynienia z narodzinami nowego talentu, to oryginalny, solidny, dobrze rokujący debiut. Warto śledzić dalsze poczynania Marceliny Gawron."

/Piotr Pepliński/ JazzPRESS, Kwiecień 2019/„Przenikający, plastyczny głos, wspaniale miksujący się z każdym instrumentem. Co za dar! (...)

 Te utwory są wspaniałe! Unikatowe, wiarygodne, piękna i dobrze skonstruowana muzyka. 

Wspaniały album, który bardzo zasługuje na  uwagę. "

 /Bob Stoloff/

 

Głos obok, którego nie sposób przejść obojętnie, bowiem przyciąga odbiorcę z niezwykłą siłą oraz zatrzymuje na długo." 

/Adam Dobrzyński, Polskie Radio/

 

Piotr Schmidt - trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień i Grand Prix. Piotr Schmidt ma na koncie jedenaście autorskich płyt oraz od siedmiu lat uważany jest przez czytelników Jazz Forum za jednego z czterech najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Piotr Schmidt grał na większości najbardziej liczących się festiwali jazzowych w Polsce i wielu w Europie. Współpracował lub współpracuje z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi. 

 

 

Honorowy Patronat:

Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski oraz

Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa.

 

Patronaty medialne: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Jazz Forum, Jazz Kultura, Jazz Press

Wydarzenie wspierają:

Gmina Słopnice

Gmina Laskowa

Grupa Uchacz

Łomzik

EMIKA

FLIG- BUD Zakład Remontowo Budowlany

Dom na Wzgórzu Paproć

Ogród Łobzów

MM Limanowa: Reklama & Drukarnia

 

Zapraszamy!

 

Zdjęcie Mino Cinelu na plakacie - Craig Bailey

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy