bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

MIKOŁAJKI W LDK


Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który 9 grudnia br. odwiedzi LDK. Spotkanie odbędzie się w sali kinowej Kina Klaps przy ul. Łososińskiej 23.

Program:
 
O godzinie 13:00 oraz 15:00 dzieci do lat 6 będą mogły obejrzeć spektakl teatralny pt.: „Święty Mikołaj i Jaś” przygotowany przez Teatr Nowy Nowy Sącz.

To 40 minutowy spektakl przygotowany specjalnie na okres przedświąteczny, połączony z zabawą z najmłodszą publicznością.
Święty Mikołaj ma wiele obowiązków przed świętami… tyle do zrobienia, prezentów do zapakowania. Oczywiście w tym szale przedświątecznym próbuje zachować spokój i równowagę. Zawsze z pomocą przychodzi mu jego wierny przyjaciel Milusiński Elf. Nasz dobroduszny, białowłosy Pan z Laponii wieczorami zasiada w wygodnym fotelu i popijając ciepłą herbatę odczytuje z listów życzenia dzieci. W tym roku jeden z listów przykuwa szczególną uwagę Mikołaja… czy zdoła pomóc Małemu Jasiowi spełnić jego największe marzenie?

Pełna czułości i wesołych zwrotów akcji bajka opowiadająca o wielkiej sile jaką daje dobro i miłość oraz jak wspólnymi siłami można pomóc spełnić najskrytsze marzenia.

Na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci starsze na specjalnie przygotowaną projekcję filmu pt.: „Mikołaj w każdym z nas”.

Nie musisz być dorosły ani bogaty, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...

Nikt nie kocha świąt Bożego Narodzenia bardziej niż pan Andersen. Każdego roku stara się urządzić swojej rodzinie idealne święta. Tym razem jednak nic nie idzie po jego myśli. Jadąc saniami z prezentami, traci nad nimi kontrolę i wpada na prawdziwego Świętego Mikołaja. Po wyjaśnieniu sytuacji postanawiają, że zamienią się miejscami – pan Andersen spędzi święta z rodziną Mikołaja, a Mikołaj trafi do domu pana Andersena. Dla ich rodzin i dla nich samych będą to wyjątkowe święta.


Pomiędzy spektaklami a przed projekcją filmu, będzie możliwość spotkania ze Świętym Mikołajem, który rozda dzieciom prezenty oraz wykona z dziećmi pamiątkowe zdjęcia.

Informujemy, iż warunkiem uczestnictwa w Mikołajkach jest zakup biletu w cenie 5 zł. Bilety można nabyć w kasie Kina Klaps (ul. Łososińska 23).


ZAPRASZAMY!

Plakat opracowano o: https://www.canva.com/

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy