bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Młodsza siostra organów" - drugi koncert jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej


Organizatorzy zapraszają na drugi z trzech koncertów, XX edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Młodsza siostra organów”, który odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Publiczność zgromadzona w limanowskiej Bazylice będzie miała okazję wsłuchać się w dźwięk instrumentu szczególnego – fisharmonii koncertowej, którą niezwykle rzadko można usłyszeć podczas różnego rodzaju występów, ze względu na niewielką liczbę tych instrumentów i równie niewielką liczbę artystów potrafiących oddać piękno ich melodii.

Dlatego też, limanowska widownia będzie miała w nadchodzący piątek niebywałą okazję, aby poznać wartość tego instrumentu. Jan Hennig jest jednym z nielicznych ekspertów w zakresie fisharmonii koncertowej. Jest niezależnym artystą rezydującym w Offenburgu. Wykłada korepetycję operową i operetkową oraz czytanie partytur w Wyższej Szkole Muzycznej w Trossingen. Od 1999 roku zaczął intensywnie zajmować się fisharmonią artystyczną co zaowocowało wydaniem kilku nagrań, z których wydana w 2012 roku płyta „Das Kunstharmonium – Hommage à Victor Mustel” została wyróżniona nagrodą niemieckich krytyków muzycznych. Twórczość Jana Henniga to m.in. opracowania utworów koncertowych autorstwa Sigfrida Karg-Elerta oraz transkrypcje muzyki Richarda Wagnera.

11 sierpnia usłyszymy utwory takich mistrzów jak Franz Liszt, Max Reger, Franz Schubert i wspomniany wcześniej Sigfrid Karg-Elert.

Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy, ponieważ zorganizowany już po raz dwudziesty. 14 lipca, odbył się koncert jubileuszowy, będący jednocześnie początkiem tegorocznych koncertów. Relacja z koncertu znajduje się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1247/jubileuszowe-barokowe-dzwieki-wypelnily-wnetrze-limanowskiej-bazyliki.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

W tym roku, Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej uzyskały również dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorami wydarzenia są Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".

Na ostatni koncert zapraszamy 25 sierpnia również na godzinę 19:00.

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy