bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Monumentalnie i wirtuozowsko” - trzeci koncert jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej


Organizatorzy zapraszają na trzeci, ostatni koncert XX edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Monumentalnie i wirtuozowsko”, który odbędzie się 25 sierpnia o godz. 19:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.


Limanowska Bazylika będzie sceną dla Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego, zespołu wielokrotnie nagradzanego, który w swoim repertuarze ma zarówno transkrypcje dzieł dawnych kompozytorów jak i opracowania muzyki popularnej oraz autorskie utwory.


Poznański Kwintet Akordeonowy powstał z inicjatywy prof. Henryka Krzemińskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zespół prowadzi działalność artystyczną od ponad trzydziestu lat, wykonując w tym czasie setki koncertów w kraju i zagranicą oraz dokonując licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. W maju 1990 roku kwintet został laureatem GRAND PRIX Międzynarodowego Konkursu Zespół Kameralnych w Paryżu.


W nadchodzący piątek, limanowska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję aby zanurzyć się w harmonijne dźwięki akordeonów i wysłuchać koncertu Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego w składzie: Jerzy Siemak, Jarosław Buczkowski, Waldemar Marek Książczyk, Karol Jankowski, Roman Rydz.


25 sierpnia usłyszymy utwory takich mistrzów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Leon Boëllmann, Tomaso Albinoni, Henri Mulet, Antonio Vivaldi, Stanisław Moniuszko, Petr Eben, Astor Piazzolla, Wiktor Gridin oraz Charles-Marie Widor.

 


Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda.


Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.


Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.


W tym roku, Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej uzyskały również dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Sponsorami wydarzenia są Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".


WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy