bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Muzyczna podróż przez barokową Europę" - pierwszy koncert XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej


Organizatorzy zapraszają na pierwszy z dwóch koncertów, XXI edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany „Muzyczna podróż przez barokową Europę”, który odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.


Publiczność zgromadzona w limanowskiej Bazylice będzie miała okazję wsłuchać się w dźwięki pozytywu - niezwykle ciekawych przenośnych organów, które mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów dysponują imponującą paletą brzmieniową. Przy instrumencie tym zasiądzie Ireneusz Wyrwa i zabierze nas w muzyczną podróż po Europie.

Artysta piątkowego koncertu, od początku związany z limanowskim festiwalem i kierownik artystyczny wydarzenia, ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Uczestniczył w szeregu mistrzowskich kursów interpretacji muzyki organowej, które prowadzili m.in.: Marie-Claire Alain, Guy Bovet, Lorenzo Ghielmi, Martin Haselböck, André Isoir, Ton Koopman, Jon Laukvik, Ludger Lohmann, Herbert Wulf, Jean-Claude Zehnder oraz Wolfgang Zerer.
Jest laureatem dwóch ogólnopolskich konkursów organowych: we Wrocławiu (I nagroda, 1994) oraz w Rumi (II nagroda, 1996). W roku 2000 zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

Jako solista i kameralista prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, występuje z towarzyszeniem renomowanych orkiestr symfonicznych, a jego dorobek artystyczny uzupełniają produkcje płytowe oraz nagrania archiwalne dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
W latach 1999-2013 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a od 2013 roku jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zasiada w jury przesłuchań i konkursów organowych, jest zapraszany z wykładami gościnnymi i referatami, publikuje teksty naukowe i popularnonaukowe, prowadzi seminaria i kursy wykonawcze. Działa także jako organizator życia muzycznego oraz rzeczoznawca w zakresie historycznego i współczesnego budownictwa organowego.


W programie piątkowego koncertu  usłuszymy utwory m.in. Bernardo Storace, Domenico Zipoli, Johanna Jacoba Frobergera, Bernardo Pasquini czy Johanna Adama Reinckena.


Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.


Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.


Sponsorami wydarzenia są Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".


Na drugi koncert zapraszamy 24 sierpnia również na godzinę 19:00.

 


 
WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy