bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Muzyczne dziedzictwo Europy" - zapraszamy na drugi koncert XXII Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej


Limanowski Dom Kultury zaprasza na drugi koncert XXII edycji Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, zatytułowany "Muzyczne dziedzictwo Europy”, który odbędzie się w najbliższy piątek - 16 sierpnia o godz. 18:45 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.


W najbliższy piątkowy wieczór, usłyszymy krakowskie FINESIS TRIO. Tworzące ten zespół artystki – Katarzyna Puch (sopran), Paulina Tkaczyk (klawesyn, flauto traverso) oraz Małgorzata Włodarczyk (gitara, lutnia) – przygotowały program ukazujący bogactwo europejskiej kultury muzycznej. W limanowskiej Bazylice zabrzmią dzieła m.in. Antonio Vivaldiego, José Bragato czy Władimira Wawiłowa.

"Finesis Trio" to zespół, którego błyskotliwe interpretacje, gracja, elegancja i wysoki poziom artystyczny zdobywają uznanie szerokiej publiczności na licznych koncertach w Polsce i za granicą. Na europejskim rynku muzycznym zespół działa od 2008 roku. W 2017 roku zespół wydał płytę Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch, zawierającą unikatowy program, odnaleziony przez artystki w europejskich bibliotekach i muzeach. Wydawnictwo zostało wysoko ocenione przez uznanych dziennikarzy muzycznych.

W skład zespołu wchodzą trzy niezwykle utalentowane artystki:
  • Katarzyna Puch - Sopranistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w specjalności wokalno-aktorskiej (z oceną celującą z aktorstwa). Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Współpracuje z Chórem Polskiego Radia i Operą Krakowską, występując na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na świecie. Regularnie doskonali swój warsztat na kursach mistrzowskich. Odtwórczyni głównej roli w spektaklu Dom Bernardy Alba G. Lorca (reż. J. Głybin, Dni Muzyki Wokalnej, AM w Katowicach). Brała udział w polskich prawykonaniach Opery żebraczej J. Gay’a (Teatr w Bytomiu) oraz Suor Angelica (Opera Śląska w Bytomiu). Ma na swoim koncie nagrania z Chórem Polskiego Radia (2013, 2014). Odznaczona przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Brązową Odznaką Honorową za wieloletnią działalność chóralną.
  • Paulina Tkaczyk - Klawesynistka i flecistka barokowa. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Ukończyła z wyróżnieniem Hochschule für Musik we Freiburgu oraz Akademię Muzyczną w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Prowadzi kursy i wykłady nt. wykonawstwa muzyki dawnej. W obszarze jej zainteresowań repertuarowych znajduje się także muzyka XX i XXI w. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, oraz stypendia: Sapere Auso, MKiDN Młoda Polska, Deutscher Akademischer Austauschdienst.
  • Małgorzata Włodarczyk - Gitarzystka i lutnistka. Doktorantka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Absolwentka studiów magisterskich i podyplomowych w klasie gitary prof. Michała Nagy’a, studiowała także grę na lutni u Jerzego Żaka (AM w Krakowie). Brała udział w licznych kursach, lekcjach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i wykładach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Współpracowała m.in. z orkiestrą Fresco Sonare pod dyr. M. Bachowskiej.


Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzi nas w świat muzyki.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

Sponsorami wydarzenia są Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, portal TV28

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy