bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Najmłodsi rozwijali swoje umiejętności podczas wakacyjnych warsztatów w LDK


Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. Dzieci i młodzież, które skorzystały z oferty wakacyjnych warsztatów przygotowanej przez Limanowski Domu Kultury, mogły przez cały lipiec i sierpień rozwijać swoje umiejętności, które teraz na pewno przydadzą się w ich dalszej pracy, tym razem podczas zajęć lekcyjnych w szkole.


Tematem przewodnim tegorocznych wakacyjnych zajęć w LDK była Limanowa – prowadzący przybliżali uczestnikom nasze miasto, które nabrało niezwykłych kolorów i barw w tworzonych przez nich pracach.

Podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Wiesławę Frączek, plastyka domu kultury, uczestnicy tworzyli rysunki i obrazy, które przedstawiały najbardziej znane miejsca w Limanowej (więcej na temat: https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1559/limanowa-okiem-mlodych-plastykow—wakacyjne-warsztaty-w-ldk).

Limanowa została także uchwycona w ruchu. Podczas warsztatów foto video prowadzonych przez pracownię Gravity Media, dzieci i młodzież nauczyły się podstaw pracy z kamerą i tego jak wykorzystać najnowsze technologie do stworzenia filmu.

Nie lada gratką była możliwość poznania przez uczestników działania aparatury do połączeń radiowych podczas spotkań z radioklubem. Zajęcia prowadzone przez Limanowski Klub Krótkofalowców Beskid działający przy Limanowskim Domu Kultury dał dzieciom niezwykłą możliwość poznania nie tylko technicznych zagadnień z tematu krótkofalarstwa, ale również topografię, geografię krajów, z którymi łączą się na co dzień pasjonaci limanowskiego radioklubu.

Tradycyjnie odbyły się również warsztaty gitarowe i ceramiczne. W tym roku tematem przewodnim zajęć z nauki gry na gitarze była gitara klasyczna. Ireneusz Fołta – prowadzący zajęcia – przedstawił historię instrumentu, techniki gry na gitarze klasycznej i ćwiczenia usprawniające grę i umożliwiające dalszy rozwój gitarowej pasji.

Dzieła z ceramiki wykonane wspólnie z plastykiem panem Andrzejem Gizą, na pewno przysporzyły wiele radości nie tylko ich twórcom, ale także i najbliższym, dla których były wykonane. Warsztaty ceramiczne były okazją do udoskonalenia zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej dzięki dowolności tematyki wykonywanych prac.

W dobie gier komputerowych, Limanowski Dom Kultury zaproponował alternatywę w postaci jednej z najstarszych gier strategicznych na świecie, czyli szachów. Ryszard Ewert – pasjonat tej gry, przez dwa wakacyjne miesiące przybliżał uczestnikom tajniki i zasady szachów, a także ich historię.

Programowanie, automatyka, sterowanie za pomocą komputerów czy smartfonów – takie zagadnienia były tematem przewodnim warsztatów z robotyki. Uczestnicy zajęć mogli poznać tajniki dziedziny nauki, która jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się i przyszłościowych.

Na dzieci i młodzież czekały także wakacyjne seanse w kinie Klaps. W każdą środę o godz. 12:00 najmłodsi mogli poznać losy bohaterów takich jak: Traktorek Florek, dzieci z Bullerbyn, Nelly, Oskar, Rafał i jego żyrafa Rafa, Meral i jej myszka Peepeep oraz niewidzialny chłopiec Michele.

Za nami wakacje 2018 pełne wrażeń. Dziękujemy wszystkim prowadzącym, a szczególnie wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie i dobrą zabawę.


Do zobaczenia za rok!


Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionych Wakacji w LDK: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/263/wakacje-w-ldk

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy