bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Nie było nudno w ferie z LDK! - podsumowanie


Nie było nudno w ferie z LDK!

W minionym tygodniu dobiegły końca tegoroczne ferie zimowe, które trwały w Limanowskim Domu Kultury od 14 do 25 stycznia 2019 r.
 
Jak co roku, dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział w licznych warsztatach oraz specjalnie zorganizowanych spotkaniach. Ponadto Teatr Blaszany Bębenek przygotował dla najmłodszych dwa spektakle: "Kot w butach", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", a dla młodzieży przygotowano dwa seanse filmowe: "Alpejska przygoda", "ZIG ZAG KID".

Na uczestników tegorocznych ferii w LDK czekały zajęcia i warsztaty, podczas których każdy mógł rozwinąć swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne. W tym roku oprócz zajęć, które na stałe zagościły w programie ferii czy wakacji w LDK, organizatorzy zaprosili do współpracy Wydawnictwo gier planszowych HOBBITY.eu, które pokazało dzieciom oraz młodzieży zastosowanie gier planszowych w zabawie i nauce.

Uczestnicy warsztatów poznawali również przyrodę od praktycznej strony wykonując pokarmy dla ptaków oraz ucząc się rozpoznawać tropy leśnych zwierząt podczas spotkań z Nadleśnictwem Limanowa.

Dzieci i młodzież wzięli również udział w warsztatach z ratownictwa medycznego prowadzonych przez Centrum Szkoleń Ratowniczych, podczas których uczyły się podstawowych zasad pierwszej pomocy, a także zobaczyły jak od środka wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego.

Szkoła Języków Obcych McGregor pokazała dzieciom i młodzieży, że języka angielskiego można nauczyć się także przez zabawę.

W programie warsztatów ferii zimowych znalazły się również zajęcia z ceramiki, plastyki, w tym z pracy z papierem. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali z pustych plastikowych butelek karmniki dla ptaków oraz za pomocą włóczki i papieru kolorowe gile, sikorki i wróble.

W trakcie Zimowej Akademii Teatralnej dzieci poznały podstawowe techniki teatralne oraz uczyły się wykonywać scenografię i stroje teatralne, na zakończenie spotkań zaprezentowały krótkie przedstawienie o przygodach piratów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspólnie spędzony czas i zabawę. Mamy nadzieję, że przygotowane w tym roku atrakcje przyniosły dzieciom i młodzieży wiele radości i satysfakcji ze wspólnej pracy.


Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć → https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/288/nie-bylo-nudno-w-ferie-z-ldk---podsumowanie-

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy