bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Nie żyje Bronisław Kaczor - instrumentalista i utytułowany "Słaźnik"


Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci instrumentalisty, jednego z najbardziej utytułowanych Słaźników, pochodzącego z Poręby Wielkiej - Bronisława Kaczora.

 

Muzyka była całym życiem pana Bronisława, który od 70 lat nie rozstawał się ze skrzypcami. Był nie tylko instrumentalistą, ale również nauczycielem. Wychował kilka pokoleń muzyków, którzy zasilali szeregi wielu zespołów regionalnych. Jego celem i pasją było właśnie przekazanie dalszym pokoleniom tradycji muzyki zagórzańskiej, bo jak sam powtarzał ważne jest "abyśmy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy".

Bronisław Kaczor został uhonorowany odznaką "Zasłużony dla kultury polskiej", a także uzyskał tytuł "Mistrza Tradycji w Gminie Niedźwiedź".

 

Dla Limanowskiego Domu Kultury była to postać szczególna, ze względu na jego przywiązanie do Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza". Pan Bronisław był najbardziej utytułowanym instrumentalistą (wygrywał w tej kategorii aż 11 razy), a także nauczycielem dzięki ośmiokrotnemu zwycięstwu w kategorii Mistrz i Uczeń. Jednakże przede wszystkim był wielkim przyjacielem naszego festiwalu i naszej instytucji - zawsze mogliśmy liczyć na jego dobre słowo i wsparcie, za które chcemy teraz z całego serca podziękować.

 

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy