bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Nie żyje Marcin Król – aktor, reżyser i nasz serdeczny kolega


Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego drogiego kolegi, aktora, reżysera i kierownika Teatru „Co się stało?!” Marcina Króla, który zginął w tragicznych okolicznościach dzisiaj, w wieku 31 lat.

 

Marcin Król był przede wszystkim człowiekiem teatru. To była jego pasja i miłość. Mogliśmy podziwiać jego role aktorskie w wielu spektaklach naszego Teatru „Co się stało?!”, w którym pod okiem Janusza Michalika kształcił swój warsztat aktorski i talent, aby następnie przejąć schedę po swoim wychowawcy i od 2016 roku samemu prowadzić grupę teatralną.

Wyreżyserował cztery spektakle: „Zołzy”, „Wariaci”, „Poczekalnię” i „Kandydatki na żonę”, którego premiera odbyła się zaledwie przed dwoma miesiącami – 14 lutego i była ogromnym sukcesem.

Marcin Król udzielał się podczas uroczystości patriotycznych takich jak inscenizacja Bitwy pod Limanową, zawsze chętnie wspierał swym talentem organizację wydarzeń nie tylko w Limanowskim Domu Kultury, ale i w innych jednostkach kulturalnych na terenie naszego miasta. Odnosił sukcesy w konkursach, jak chociażby w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim i często mogliśmy go oglądać również na deskach Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu.

 

W naszych sercach pozostanie jako niezwykle utalentowany aktor i reżyser, osoba pełna zaangażowania i pasji, a przede wszystkim jako dobry i serdeczny kolega, na którego mogliśmy liczyć w każdej sytuacji.

 

Marcinie, dziękujemy Ci za wszystko!

 

Spoczywaj w spokoju!

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy