bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Nieplanowane" od 2 listopada na ekranie kina Klaps!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia ekranizacji bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem, odsłaniającej kulisy działania organizacji Planned Parenthood - jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Obraz opowiada historię Abby Johnson, która głęboko wierzyła, że aborcja to prawo kobiet. Początkowo jako wolontariuszka a po awansie jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki była współodpowiedzialna za kilkanaście tysięcy przeprowadzonych aborcji. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Film "Nieplanowane" od 2 listopada na ekranie kina Klaps!

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom.

Abby Johnson robiła zawrotną karierę. Już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje.

Miała wysokie stanowisko i bardzo dobrą pensję. I pracę inną niż wszystkie. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Co takiego wydarzyło się w życiu Abby, że po pięciu latach pracy na stanowisku dyrektora w klinice Planned Parenthood opuściła swoje stanowisko? Co tak bardzo przeraziło ją, że przeszła na drugą stronę i dzisiaj walczy o życie nienarodzonych? Z jakimi praktykami miała do czynienia?

Poznaj autentyczną historię kobiety, która wyszła z samego jądra ciemności. Myślisz, że wiesz wszystko na temat przemysłu aborcyjnego? Oto przerażająca prawda, której nie dowiesz się z innych książek, prasy czy portali internetowych.

„Nieplanowane” opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi!

„Nieplanowane” to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.



Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy