bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Nieśmiertelni - Bitwa pod Limanową 1914" - pokaz filmu 18 grudnia w kinie Klaps!


Burmistrz Miasta Limanowa wraz z Limanowskim Stowarzyszeniem Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 zapraszają na pokaz filmu "Nieśmiertelni - Bitwa pod Limanową 1914", który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia o godz. 15:00 w sali widowiskowej LDK.

Premiera filmu odbyła się w Budapeszcie 29 listopada br. Jest to film dokumentalny, przedstawiający początkowe lata I Wojny Światowej z punktu widzenia 9-go Regimentu Huzarów Cesarsko Królewskiej Armii Austro-Węgier. Huzarzy z Miasta Sopron wyruszyli w roku 1914 na front wschodni do Galicji. Film dokumentalny oparty jest na historii huzara Janos’a Ujhegyj’a i dowódcy Ottmar’a Muhr’a, który zginął pod Limanową. Poza oryginalnymi miejscami pokazanymi w filmie takimi jak Limanowa i Kraków, Wojskowe Studio Filmowe „Zrinyi” wykorzystało rekonstruktorów tradycji wojskowych i aktorów po to, aby stworzyć najbardziej autentyczne i pełne impresji sceny.

Film przedstawia przyjaźń Polaków i Węgrów oraz ich wspólnotę. Wyczyn Huzarów w Galicji jest prawdziwym przykładem tego, co powinno być znane każdemu. Film wyraża również szacunek i uznanie dla Węgierskich i Polskich Bohaterów Pierwszej Wojny Światowej.

Do Limanowej przyjedzie sam reżyser Krisztián Bárány, który opowie widzom o swoim filmie. W projekcji filmu, która odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 15.00 w sali kinowej Limanowskiego Domu Kultury wezmą udział wszyscy oficjalni goście uroczystości: Albert Muhr, Krisztián Bárány, goście z Budapesztu oraz Székesfehérváru. 

Do udziału w pokazie zapraszamy wszystkich Limanowian, chcących głębiej zapoznać się z historią swojego miasta. 

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy